iDesk wkracza do biur

Firma ROL Ergo wprowadziła na rynek inteligentne biurka z cyfrowym systemem personalizacji miejsca pracy oraz skojarzoną z nimi aplikacją iDesk.

Firma ROL Ergo opracowała technologię iDesk, która umożliwia dostosowanie biurka i jego otoczenia do indywidualnego profilu psychofizjologicznego danej osoby. Ustawienie wysokości blatu, oświetlenia, ogrzewania oraz urządzeń multimedialnych według wcześniej określonych parametrów odbywa się przez włożenie do czytnika własnej karty magnetycznej lub zdalnie przez specjalną aplikację.

Technologia iDesk ułatwia zarządzanie miejscem pracy, ponieważ każdy pracownik może wcześniej zarezerwować sobie biurko, przy którym chce pracować danego dnia. W ten sam sposób można także rezerwować salę konferencyjną oraz odnaleźć współpracowników, którzy również używają tego systemu. Inteligentne biurko sprawia, że miejsce pracy staje się bardziej przyjazne, pomaga zmniejszyć inwestycję w przestrzeń biurową, dzięki redukcji liczby stanowisk pracy oraz co najważniejsze – dba o higienę pracy. Pracownik przy pomocy smartfona, tabletu lub komputera może zorganizować dzień tak, aby praca była nie tylko wydajna, ale też zdrowa.

Oszczędnie

System sterowania automatycznie przyciemnia lub wyłącza oświetlenie, monitory i inne urządzenia, gdy użytkownik się wyloguje. Zapewnia to optymalne zużycie energii w biurze i efektywne wykorzystanie biurek, które są dedykowane do wspólnego użytkowania. Każde urządzenie wykorzystujące energię lub umożliwiające połączenie z Wi-Fi, może być kontrolowane przez technologię iDesk.

Pracuj tam, gdzie potrzebujesz

W wielu firmach system pracy uległ zmianie, a jednocześnie pracodawcy z większą elastycznością podchodzą do obowiązku codziennej obecności pracowników w biurze. W związku z tym, nie jest już konieczne posiadanie tylu biurek, ilu jest osób zatrudnionych w firmie. W nowoczesnych firmach tradycyjne pojęcie biura stopniowo zanika. W ciągu dnia panuje duża rotacja pracowników, często prace wykonuje się poza biurem , np. u  klienta lub z domu,  a co za tym idzie przy jednym biurku na zamianę może pracować kilka osób. Biura powinny być do tego przystosowane, a stanowiska pracy bardziej przyjazne pracownikom – powiedział Darius Urlakis, ROL Ergo Brand Manager Europy Centralnej i Wschodniej.

Na zdrowie

Badania pokazują, że zbyt długie siedzenie przy biurku nie jest zdrowe i zmniejsza wydajność pracy. Dlatego coraz popularniejsze jest wprowadzanie biurek z regulowaną wysokością, aż do pozycji pracy na stojąco (tzw. Sit’n Stand). Technologia iDesk nawiązuje do tej koncepcji i dba o ergonomię pracy w biurze. System sugeruje ile czasu i kiedy powinniśmy stać, siedzieć lub w którym momencie należy się trochę poruszać. W dedykowanej do niego aplikacji można nawet stworzyć swój własny plan treningowy. Program ma wbudowany licznik kalorii. Dzięki możliwości zmiany pozycji, pracownik nie obciąża kręgosłupa. Biorąc pod uwagę indywidualne parametry psychofizjologiczne danej osoby i charakter wykonywanej przez nią pracy, iDesk przypomina, kiedy jest czas, na zmianę pozycji. Aplikacja działa jak osobisty trener –  ustawia program ćwiczeń, liczenia kalorii i kontroluje czas. Producent pracuje również nad możliwością integracji iDesk z innymi aplikacjami fitness.

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST