Herbalife ustanawia nowy rekord w otwartym interwałowym treningu High Impact Interval Training (HIIT)

7 Marca, 2015 – Herbalife, globalna firma odżywcza, wspólnie z Partnerami Herbalife z całego świata, ustanowiła nowy rekord GUINNESS WORLD RECORDS® w największym otwartym treningu interwałowym High Impact Interval Training (HIIT) w 24 godziny.

2_Guinness_Record 3_Guinness_Record OLYMPUS DIGITAL CAMERA 5_Guinness_Record

Organizatorami lokalnych eventów byli trenerzy wellness i fitness, na co dzień pracujący jako Niezależni Partnerzy Herbalife, którzy wspólnie ze swoimi klientami, a także przyjaciółmi
i rodzinami przeprowadzili otwarte treningi w ponad 80 krajach świata. Miejsce ćwiczeń było dowolne, a każdy entuzjasta sportu mile widziany.

 

Trening rozpoczął się w sobotę, 7 Marca o godzinie 9:00 czasu lokalnego i przez następne 24 godziny kolejne grupy dołączały do grona  pasjonatów wspólnych ćwiczeń. Treningi odbywały się w miastach w każdym regionie świata. W Polsce odbyło się 88 imprez sportowych, w których wyzwaniu stawiło czoła ponad 5 000 ochotników ze wszystkich zakątków kraju.

 

Flagowy trening odbył się w okolicy biura Herbalife w centrum Los Angeles, a poprowadziła go na żywo Dyrektor ds. Edukacji Fitness Herbalife, a także była olimpijka w lekkoatletyce – Samantha Clayton. W treningu wzięło udział prawie 4 000 aktywnych, co pozwoliło na pobicie rekordu w ramach 24-godzinnego globalnego wyzwania – otwartego treningu gromadzącego największą liczbę osób w jednym miejscu!

 

Oficjalny arbiter Guinness World RECORDS®, Michael Empric potwierdził, że firma Herbalife z powodzeniem ustanowiła nowy rekord świata w kategorii  największej ilości uczestników w treningu interwałowym High Intensity Interval Training (HIIT) w 24 godziny oraz największej ilości uczestników w otwartym treningu interwałowym HIIT w jednym miejscu. Pan Empric, który był obecny na imprezie w Los Angeles, podsumował: „Cieszę się, że mogłem być świadkiem tak dużej dawki energii wspólnie ćwiczących entuzjastów zdrowego stylu życia. Jestem zaszczycony, że mogłem potwierdzić ustanowienie nowego rekordu oraz osobiście wręczyć certyfikat firmie”.

 

“To niesamowite osiągnięcie dla wszystkich w Herbalife, ale przede wszystkim świetna zabawa” powiedział Michael O. Johnson, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Herbalife. “Ludzie ze wszystkich zakątków świata zebrali się w swoich lokalnych społecznościach w jednym celu – aby pokazać światu jak ważna jest aktywność fizyczna jako nieodzowny element zdrowego stylu życia.”

Impreza służyła również jako globalna akcja charytatywna na rzecz fundacji Herbalife Family Foundation (HFF), która w ramach projektu Casa Herbalife, sponsoruje ponad 100 programów zdrowotnych i żywieniowych wspierających dzieci najbardziej potrzebujące z najbiedniejszych regionów świata.  Aby zobaczyć w jakie atrakcje obfitował ten wyjątkowy dzień w różnych zakątkach świata,  znajdź nas na #WorldWorkout lub odwiedź WorldRecordWorkout.com.