Grupa ROBYG: kolejny zakup ziemi na warszawskim Mokotowie

Grupa ROBYG zawarła umowę nabycia kolejnej działki – o powierzchni ponad 2 tys. mkw – w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Cena nieruchomości wyniosła 2,6 mln zł netto. Działka jest zlokalizowana w sąsiedztwie terenu zakupionego przez spółkę w sierpniu 2014 roku – w pobliżu ulic Wilanowskiej i Sikorskiego. Na terenie zakupionej działki spółka zrealizuje kolejną warszawską inwestycję, która zostanie objęta najnowszym standardem spółki – Smart House. Grupa ROBYG konsekwentnie realizuje strategię rozwoju rozszerzając działalność w czwartej – po Wilanowie, Żoliborzu i Bemowie – dzielnicy Warszawy.

„Spółka konsekwentnie realizuje swoją strategię – zgodnie z którą Grupa ROBYG zamierza przeznaczyć do 150 mln zł na nowe grunty na terenie Warszawy. Jednym z działań wpisujących się w plan inwestycyjny spółki jest zakup kolejnych terenów na warszawskim Mokotowie. W sierpniu tego roku spółka podjęła decyzję o nabyciu pierwszej nieruchomości w tej części Warszawy. Zarząd spółki – dostrzegając perspektywiczny charakter dzielnicy – podjął decyzję o rozszerzeniu banku ziemi, co z kolei umożliwi kompleksowe tworzenie integralnej przestrzeni w kolejnej już dzielnicy Warszawy. W ramach projektu spółka zaplanowała zaaranżowanie licznych terenów zielonych oraz wybudowanie lokali handlowo-usługowych i parkingów. Dodatkowo lokale mieszkalne będą wyposażone w innowacyjne rozwiązania technologiczne – Smart House – zapewniające bezpieczeństwo oraz najwyższy komfort mieszkania. Spółka zadba również o dogodną infrastrukturę budując drogi dojazdowe w obrębie nowo nabytych terenów – które następnie są przekazywane nieodpłatnie na rzecz gminy. Poszerzenie banku ziemi, a w końcowym rezultacie wprowadzenie kolejnych lokali do oferty pozwoli spółce na utrzymanie szerokiej i atrakcyjnej oferty lokali w stolicy. Władze spółki są przekonane, że systematyczne zwiększanie portfolio inwestycji pozwoli Grupie ROBYG na realizację założonego celu – kontraktacji na poziomie nawet 2500 lokali rocznie– powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

W sierpniu 2014 roku Grupa ROBYG podpisała umowę nabycia działki o powierzchni 85 tys. mkw. w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Łączna cena netto za nieruchomość wyniosła 68,5 mln zł. Nowo zakupiony teren umożliwi wybudowanie około 1000 lokali mieszkalnych i około 6000 mkw. powierzchni komercyjnej. Działka jest zlokalizowana w zielonej części Mokotowa między ulicą Puławską i ulicą Sikorskiego.

Nowa inwestycja Grupy ROBYG, zlokalizowana na warszawskim Mokotowie, będzie objęta najnowszym standardem Grupy ROBYG – Smart House.

SMART HOUSE to innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które zagwarantuje Tobie oraz Twoim bliskim bezpieczeństwo i najwyższy komfort mieszkania. Zaawansowane systemy obejmujące czujniki, wskaźniki, a także inne urządzenia sterujące pozwolą Ci w łatwy sposób zdalnie zaprogramować i kontrolować sprzęty elektryczne i elektroniczne znajdujące się w Twoim mieszkaniu. Dzięki indywidualnie zaprogramowanym sterownikom ogrzewania i oświetlenia zyskasz gwarancję wysokiej wydajności energetycznej, a także zminimalizujesz bieżące koszty użytkowania nawet do 30%. Prawdziwą wygodę zagwarantuje również możliwość sterowania bramą garażową z pozycji mieszkania.

Rada Nadzorcza zatwierdziła politykę dywidendy dla spółki na lata 2014-2015. Zarząd zamierza rekomendować Walnemu Zgromadzeniu wypłatę dywidendy za lata 2014-2015 na poziomie 75%-80% skonsolidowanego zysku netto.

Od debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2010 roku ROBYG SA regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Dotychczas spółka wypłaciła w ramach dywidendy:

  • z zysku za 2010 rok w wysokości 0,07 zł na akcję, co stanowiło 27 % zysku ekonomicznego netto
  • z zysku za 2011 rok w wysokości 0,12 zł na akcję, co stanowiło ponad 78% zysku ekonomicznego netto
  • z zysku za 2012 rok w wysokości 0,08 zł na akcję, co stanowiło niemal 31% zysku ekonomicznego netto
  • z zysku za 2013 rok w wysokości 0,08 zł na akcję, co stanowi około 30% zysku ekonomicznego netto

Grupa ROBYG osiągnęła narastająco po trzech kwartałach 2014 roku przychody w wysokości 284 mln zł (348 mln zł wliczając proporcjonalnie przychody z projektów joint venture). W tym okresie spółka osiągnęła narastający wynik kontraktacji na poziomie 1569 lokali (z uwzględnieniem rezygnacji), utrzymując tym samym pozycję lidera wśród polskich deweloperów giełdowych. Zysk księgowy netto Grupy narastająco po trzech kwartałach wyniósł 24 mln zł, natomiast ekonomiczny zysk netto sięgnął 51 mln zł.