Grupa Integer.pl z tytułem Innowatora WPROST 2014 Roku!

Grupa Integer.pl zwyciężyła w rankingu tygodnika WPROST i otrzymała tytuł „Innowatora Roku 2014” w kategorii „usługi dla biznesu”. Firmę doceniono za nieustanne rewolucjonizowanie usług pocztowo-kurierskich przez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań dla m.in. sektora e-commerce. Nagrody przyznano w 8 kategoriach podczas uroczystej gali, która odbyła się 23. października w Warszawie. Innowatory WPROST są przyznawane od 2011 roku firmom, które uznaje się za liderów innowacji w kluczowych i najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki.

Ranking „Innowatory WPROST” powstał na podstawie badania Innovation Research 2014, które przeprowadzono na próbie pół tysiąca największych polskich przedsiębiorstw oraz kilku tysięcy mniejszych firm działających w najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki. W ankiecie pytano m.in. jaki procent zysków firmy właściciele są w stanie przeznaczyć na działalność innowacyjną, czy tworząc nowoczesne projekty są otwarci na współpracę z ośrodkami naukowymi i jak szybko inwestycje w innowacje zwracają się z procentem. Nagrody przyznano w 8 kategoriach, takich jak na przykład: usługi dla biznesu, farmacja czy telekomunikacja.

„Bez nowatorskich pomysłów trudno marzyć o międzynarodowym sukcesie rynkowym. Tytuł „Innowatora” to dla nas dowód uznania i potwierdzenie, że wyznaczamy słuszny kierunek rozwoju usług pocztowo-kurierskich. Naczelnym przykładem są nasze Paczkomaty® InPost, które cieszą się ogromną popularnością na świecie i pozwalają rozwijać e-handel. Warto podkreślić, że cały proces powstawania Paczkomatów® InPost – od projektu, po produkcję maszyn i software, do instalacji – jest prowadzony przez nas. Tworzymy i obsługujemy własne sieci Paczkomatów®  pod marką InPost nie tylko w Polsce, ale też na wielu zagranicznych, wymagających rynkach, przykładowo we Włoszech, Francji czy Wielkiej Brytanii. Nasze rozwiązania doceniają też duzi operatorzy narodowi, tacy jak Australia Post, czy Saudi Post, którzy kupują lub wynajmują nie tylko automatyczne terminale do samodzielnego odbierania i nadawania przesyłek, ale także oprogramowanie i know-how. Kompleksowa, funkcjonalnie zaprojektowana usługa poparta wieloletnim doświadczeniem jest naszym kluczem do sukcesu” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl. 

Od niedawna wszystkie Paczkomaty® InPost są również wyposażone w czytniki kart płatniczych, co doskonale wpisuje się w preferencje polskich konsumentów. Wdrożenie tego rozwiązania w przypadku Paczkomatów® InPost zapewnia możliwość odebrania przesyłki za pobraniem. W przypadku potrzeby wymiany bądź zwrotu towaru, konsumenci mogą skorzystać z serwisu SzybkieZwroty.pl, który umożliwia bezpłatne wysłanie produktu do e-sklepu za pomocą jednego z 1100 Paczkomatów® InPost w Polsce.

Paczkomaty® InPost należące do Grupy Integer.pl stanowią aktualnie największą na świecie sieć do samodzielnego nadawania i odbierania paczek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek i w dogodnej lokalizacji, zapewniając tym samym najwyższy poziom obsługi logistycznej dla towarów zamawianych w Internecie. Urządzenia „szyte” na miarę dzisiejszych czasów są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Malezję, Czechy, a także: Arabię Saudyjską, Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę.

Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów® InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.