„GRA TAJEMNIC” I „WIELKIE OCZY” W LIPCU W CANAL+ VOD

Nagrodzona Oscarem® 2015 „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej oraz „Wielki oczy” Tima Burtona z wyróżnioną Złotym Globem kreacją Amy Adams dołączą w lipcu do serwisu CANAL+ VOD platformy nc+. Ponadto, 17 lipca będzie miała premierę przebojowa animacja „Baranek Shaun. Film”. CANAL+ VOD zawiera szeroką bibliotekę premier filmowych, wybranych odcinków seriali oraz innych programów dostępnych poprzez dekoder podłączony do internetu.

„Gra tajemnic”

„Gra tajemnic” (The Imitation Game) jest adaptacją biografii „Enigma. Życie i śmierć Alana Turinga” autorstwa Andrew Hodgesa. Bohater, w którego brawurowo wcielił się Benedict Cumberbatch (nominacja do Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA), był brytyjskim matematykiem. Opracował on m.in. urządzenie służące do łamania kodu Enigmy. W dużym stopniu przyczyniło się to do zwycięstwa Aliantów w II wojnie światowej. Po zakończeniu działań wojennych Turing skoncentrował się na badaniach, których efektem było powstanie komputera. Mimo rzadko spotykanego geniuszu i ogromnych zasług dla społeczeństwa życie Turinga nie było usłane różami. Jako homoseksualista został skazany za naruszenie „moralności publicznej” i chemicznie wykastrowany. Doprowadziło  go to do samobójstwa. Dopiero w 2013 roku królowa Elżbieta II pośmiertnie ułaskawiła naukowca. „Gra tajemnic” okazała się ogromnym sukcesem zarówno artystycznym, jaki i komercyjnym. Obraz Mortena Tylduma miał pięć nominacji do Złotych Globów i osiem do Nagrody Akademii Filmowej – zdobył Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. Film zyskał również miano najbardziej dochodowej produkcji niezależnej 2014 roku, zarabiając 219 mln dolarów, przy budżecie zaledwie 14 mln. „Gra tajemnic” w kolekcji CANAL+ VOD platformy nc+ od 3 lipca 2015.

„Wielkie oczy”

„Wielkie oczy” (Big Eyes) to najnowszy film Tima Burtona („Alicja w krainie czarów”, „Gnijąca panna młoda”). Jest on oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane. Artystka przez lata żyła w cieniu męża (Christoph Waltz), który przypisywał sobie autorstwo jej dzieł. Reprodukcje obrazów dzieci ze smutnym, zamyślonym wyrazem twarzy i charakterystycznymi „wielkimi oczami” można było kupić wszędzie. Olejne oryginały zamawiali bogaci przedsiębiorcy, politycy i gwiazdy show-biznesu. Walter Keane stał się celebrytą, podczas gdy jego żona pracowała na jego sukces w ukrytej pracowni po 16 godzin dziennie. Pewnego dnia postanowiła wyjawić opinii publicznej prawdę. Tim Burton, prywatnie miłośnik i kolekcjoner prac Keane, trafnie obsadził w głównych rolach Amy Adams (Złoty Glob i nominacja do nagrody BAFTA) i Christopha Waltza (nominacja do Złotego Globu). Co ciekawe, początkowo państwa Keane mieli zagrać Kate Hudson i Thomas Haden Church, a potem również Reese Witherspoon i Ryan Reynolds. Nominację do Złotego Globu zdobyła również dla Lana Del Rey za filmową piosenkę „Big Eyes”. „Wielkie oczy” w kolekcji CANAL+VOD platformy nc+ od 10 lipca 2015.