Godzina „W” także w grze

Fot. CI Games

W 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego CI Games przygotowała dla graczy swojej gry Enemy Front coś specjalnego. 1 sierpnia o godzinie 17.00 (czyli o Godzinie „W”) gra zostanie zatrzymana na minutę. Gracze na całym świecie, w tym samym czasie co Warszawiacy, będą mogli oddać hołd Powstańcom Warszawskim i poznać historię Powstania. To zakrojone na globalną skalę, precedensowe w świecie wirtualnym i realnym wydarzenie, zainicjowane przez grupę marketingową McCann Worldgroup, ma na celu zwrócenie uwagi świata na największą w historii zbrojną akcję podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

 

TO KIEDYŚ NIE BYŁA GRA

1 sierpnia o godzinie 17.00 gra Enemy Front zostanie na minutę zatrzymana. W tym czasie gracze zostaną odesłani na portal www.itwasntagame.com, na której będą mieli możliwość obejrzenia wzruszającego dokumentu There is a city autorstwa Wojciecha Jeżowskiego, przeplatanego informacjami o Powstaniu, a także złożenia hołdu warszawskim Powstańcom.

 

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to dla Polaków okazja szczególna. Dlatego tak bardzo spodobał nam się pomysł McCann Worldgroup, żeby zaangażować osoby grające w Enemy Front do złożenia w czasie gry hołdu Powstańcom. Dzięki temu gracze na różnych kontynentach będą mieli okazję zrozumieć, że wydarzenia, w których właśnie wirtualnie uczestniczą, miały miejsce naprawdę i poczuć się tak, jak czują się mieszkańcy Warszawy w czasie godziny „W”. Kiedy po przerwie wrócą do gry, nigdy już nie będzie ona dla nich taka sama – powiedział Marek Tymiński, Prezes CI Games.

 

IDEA MIĘDZYNARODOWEJ GODZINY „W”

We wtorek 1 sierpnia 1944 r. o 17:00 (o Godzinie „W”) – wybuchło Powstanie Warszawskie. Stało się ono największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Do walki w stolicy przystąpiło ok. 50 tys. powstańców. Planowane zaledwie na kilka dni, potrwało ponad dwa miesiące.
Od lat, w Godzinę „W”, mieszkańcy Warszawy czczą pamięć bohaterów poległych w czasie Powstania. Miasto zamiera na 60 sekund, mieszkańcy i turyści stają, kierowcy wciskają stop, zatrzymuje się również komunikacja miejska. W tym roku, dzięki Enemy Front, pamięć bohaterów mają szansę uczcić nie tylko ludzie obecni w stolicy, ale mieszkańcy innych miast na całym świecie.

 

Celem naszej akcji jest propagowanie wiedzy o Powstaniu Warszawskim wśród ludzi, którzy pewnie nie zainteresowaliby się nim sami z siebie. Podczas pracy nad Enemy Front zdaliśmy sobie sprawę, że to istotne dla Polaków wydarzenie, jest bardzo słabo znane i praktycznie nierozumiane poza granicami Polski. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się umieścić akcję w wiernie odtworzonej Warszawie tamtych czasów. Teraz, w 70. rocznicę Powstania chcemy zachęcić świat do zrozumienia wagi tego wydarzenia – dodaje Marek Tymiński.