GALOPEM PO PIĘKNĄ SYLWETKĘ

Jazda konna to sport, który zapewnia zgrabną sylwetkę. Dlaczego? Ponieważ angażuje do pracy wszystkie partie mięśni i aktywuje pracę całego ciała. Dodatkowo bardzo pozytywnie wpływa na stan umysłu. Ten sport może stać się Twoją pasją. Jeśli spróbujesz raz, jest  szansa, że będziesz regularnie uprawiać tę dyscyplinę – dla przyjemności i relaksu. A piękna sylwetka będzie niejako dodatkowym bonusem. O korzyściach płynących z regularnej jazdy konnej opowiada Izabella Tomaszewska trener i prezes Stadniny Sobienie Królewskie.

GALOPEM PO PIĘKNĄ SYLWETKĘ

TRENING MIMOCHODEM

Bardzo ważnym elementem jazdy konnej jest prawidłowa technika i współpraca z koniem. Nie jest to łatwe, ale trening czyni mistrza. Po kilku lekcjach jesteśmy w stanie opanować podstawy i nauczyć się kontrolować ciało. Sam proces kontrolowania ciała, czyli prosta postawa, napięty brzuch czy praca nóg, modeluje sylwetkę. To co wyróżnia jazdę konną od tradycyjnego treningu to fakt, że tutaj trenujemy mimochodem. Podczas jazdy ani przez moment nie skupiamy się na pracy mięśni, koncentrujemy się na utrzymaniu rytmu
i równowagi, dlatego nie zdajemy sobie sprawy, że ćwiczymy. Podczas jazdy konnej możemy pracować nad najbardziej problematycznymi częściami ciała, jak uda, brzuch czy pośladki.

PRZYJEMNE SPALANIE KALORII

Wbrew pozorom  jazda konna wymaga dużych nakładów energii. Szacuje się, że godzina jazdy pozwala spalić od 300 do 600 kalorii. Podczas treningu nasze mięśnie intensywnie pracują, przyczyniając się do przyspieszania przemiany materii i zwiększonego zużycia energii z tłuszczu.

Jazda konna, jak każdy sport pobudza wydzielanie endorfin. W przypadku koni ilość szczęścia wydaje się być jeszcze większa, ponieważ już samo obcowanie z nimi  pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie – pozwala się zrelaksować i wyciszyć. Hippoterapia zbawiennie wpływa na układ neurologiczny – zarówno dzieci, jak i dorosłych.  A więc poza aktywizacją ciała jazda konna jest także fantastycznym sposobem na ukojenie nerwów i odzyskanie równowagi. Pozwala zapomnieć o wszystkich codziennych problemach, poczuć wiatr we włosach, odprężyć się i pobyć blisko natury.

Przez ostatnie lata rynek jeździecki w Polsce bardzo się rozwinął. Obecnie jazda konna jest traktowana już to nie tylko jako hobby, ale bywa także stylem życia. Dla wielu osób jest to sposób na spędzanie wolnego czasu w weekend czy miłe, aktywne popołudnie z rodziną.  Liczne ośrodki jeździeckie oferują szeroki wachlarz usług.