Fundacja PKO Banku Polskiego ponownie Mecenasem konkursu Marathon24

Fundacja PKO Banku Polskiego poprzez mecenat wesprze drugą edycję międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego Marathon24, zrzeszającego najlepszych informatyków z całego świata.

 

W tym roku już po raz drugi CodiLime, Asseco Poland oraz miasto Gdynia zorganizują międzynarodowy zespołowy konkurs programistyczny „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime”. Jest to wydarzenie bardzo ważne z punktu widzenia polskiej branży IT, wspierane przez najważniejsze instytucje z tą branżą związane. Jego znaczenie zostało również docenione przez Fundację PKO Banku Polskiego, która w tym roku ponownie zdecydowała się objąć mecenat nad konkursem i wesprzeć tym samym promocję poszerzania wiedzy z zakresu programowania i algorytmiki wśród polskich informatyków.

 

Marathon24 to zespołowy konkurs programistyczny, w którym udział może wziąć każdy – niezależnie od wieku, wykształcenia czy doświadczenia zawodowego. Są to największe tego typu zawody w Polsce i jedne z największych w Europie. Marathon24 składa się z dwóch etapów: kwalifikacji online (na stronie www.marathon24.com) oraz Wielkiego Finału w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, w którym spotka się 30 najlepszych drużyn, które będą rywalizowały ze sobą w czasie rzeczywistym.

 

Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, przekonywał: „Wspieranie nauki to jeden z najważniejszych obszarów odpowiedzialności społecznej PKO Banku Polskiego. Dlatego po raz kolejny, poprzez działania naszej Fundacji, z satysfakcją wspieramy inicjatywę promującą zdolnych i ambitnych programistów. Dzięki ich wiedzy, zaangażowaniu i ciężkiej pracy innowacyjność może stać się polską specjalnością biznesową.”

 

Tomasz Kułakowski, Prezes Zarządu CodiLime dodał: „Konkurs Marathon24 jest wyjątkową inicjatywą mającą na celu połączenie rywalizacji i poszerzania wiedzy z zakresu algorytmiki wśród uczestników. Bardzo cieszę się, że Fundacja PKO Banku Polskiego ponownie pomoże nam w organizacji tego wydarzenia i mam nadzieję, że na stałe dołączy do grona instytucji wspierających ten największy w Polsce i jeden z największych w Europie konkurs programistyczny.”

 

Więcej informacji o konkursie, a także zdjęcia i film z finału pierwszej edycji, znaleźć można na stronie internetowej konkursu pod adresem www.marathon24.com.