Firma ASUS zapowiada kartę graficzną Strix R9 285

 

Seria kart graficznych ASUS Strix debiutowała wiosną tego roku, a już zdążyła zyskać spore uznanie wśród użytkowników. Dzisiaj do oferty firmy dołącza nowy model – Strix R9 285 – fabrycznie przetaktowany do 954MHz i wyposażony w 2GB pamięci GDDR5. Zastosowano w nim system chłodzenia DirectCU II i technologię wentylatorów 0dB. W efekcie otrzymujemy skuteczną eliminację ciepła, cichą pracę i wysokie osiągi podczas grania, a przy mniej wymagającej pracy praktycznie bezgłośnie warunki. Dzięki DisplayPort karta obsługuje rozdzielczość do 4K/UHD (ultra-high definition).

 

 

Cicha praca, o 3 proc. szybsze działanie i o 30 proc. niższa temperatura

 

Strix R9 285 wykorzystuje technologię wentylatorów 0dB, dzięki której udało się uzyskać praktycznie bezgłośne warunki pracy podczas korzystania z mniej wymagających aplikacji czy gier. Dopóki temperatura procesora graficznego nie przekracza pewnego pułapu, wentylator karty Strix R9 285 pozostaje wyłączony. Gdy temperatura wzrasta, przy intensywnym korzystaniu z komputera, wentylator włącza się i schładza kartę graficzną. W efekcie uzyskujemy o 30 proc. niższą temperaturę oraz 3-krotnie cichszą pracę, niż w przypadku kart referencyjnych.

 

Zwycięski duet – DIGI+ VRM z 8-fazowym zasilaniem Super Alloy Power

 

W nowym modelu karty wykorzystano moduł regulacji napięcia DIGI+ z ekskluzywnym 8-fazowym designem, który redukuje szum zasilania o 30 proc. i zwiększa wydajność energetyczną karty o 15 proc., w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Moduł ten wykazuje większą tolerancję na zmiany napięcia, poprawia stabilność oraz potencjał przetaktowywania.

 

Monitorowanie i kontrola w czasie rzeczywistym dzięki GPU Tweak

 

W karcie Strix R9 285 nie mogło zabraknąć aplikacji ASUS GPU Tweak. Umożliwia ona kontrolę nad prędkością i napięciem procesora graficznego oraz taktowaniem pamięci grafiki w czasie rzeczywistym. Ułatwia przetaktowywanie i pozwala użytkownikom na maksymalne wykorzystanie możliwości karty.

 

GPU Tweak posiada narzędzie do strumieniowania rozgrywki i udostępniania aktywności z ekranu przez Internet. Okienko strumieniowania może zostać opatrzone nazwą, zdjęciami i obrazem z kamery.

 

 

 

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

 

Karta Strix R9 285 dostępna będzie w Polsce od 2 września 2014 roku.

 

Sugerowana cena detaliczna: ok. 1059 zł brutto

 

Dystrybutorzy: Action, ABC Data, AB

 

KONTAKT PRASOWY

Monika Mendygrał

tel. 512 141 361

e-mail: monika_mendygral@asus.com

 

SPECYFIKACJA 1

Model

STRIX-R9285-DC2OC-2GD5

Silnik graficzny

AMD Radeon™ R9 285

Magistrala

PCI Express® 3.0

OpenGL

OpenGL® 4.4

Pamięć grafiki

2048MB GDDR5

Taktowanie

954 MHz

Procesory strumieniowe

1792

Taktowanie pamięci

5500MHz(1375MHz GDDR5)

Interfejs pamięci

256 bit

Maksymalna rozdzielczość

4096 x 2160

Wyjście DVI

1x bezpośredni DVI-I

1x bezpośredni DVI-D

Wyjście HDMI

1x bezpośredni HDMI

Zgodność z HDCP

TAK

DisplayPort

1x bezpośredni DisplayPort

Dołączone oprogramowanie

ASUS GPU Tweak i sterowniki

Wymiary

Wymiary karty 10,6” x 5,5” x 1,6”

 

Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.