Elektromobilność w Galerii Krakowskiej

Rozwój nowoczesnych technologii potęguje konieczność dbania o środowisko naturalne. Po uruchomieniu stacji rowerów miejskich oraz wypożyczalni elektrycznych hulajnóg, na parkingu Galerii Krakowskiej uruchomiona została właśnie pierwsza bezpłatna stacja ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych pod szyldem BMW w Małopolsce.

 

Stacja zlokalizowana w Galerii Krakowskiej wyposażona jest w standardowe gniazdo ładowania typu 2, obsługuje samochody hybrydowe i elektryczne różnych marek, przeznaczonych na rynek Unii Europejskiej.

Dostrzegając narastający problem zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście, niewielkiej jeszcze dostępności stacji ładowania w Krakowie i dynamicznie rosnącego zapotrzebowania na takie miejsca, zdecydowaliśmy się uruchomić pierwszą stację ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych BMW w Małopolsce. Stacja ta nie tylko ułatwi codzienną eksploatację samochodów osobom wybierającym ich ekologiczną wersję, ale doskonale wpisze się w światowe trendy świadomego konsumpcjonizmu i troski o środowisko naturalne – mówi Patrycja Czak, manager ds. marketingu BMW M-Cars.

Kwestia ekologii jest dla nas bardzo ważna. Minimalizując stopień zanieczyszczenia, wprowadzamy również ekologiczne rozwiązania komunikacyjne. Po otwarciu wypożyczalni hulajnóg elektrycznych i uruchomieniu stacji rowerów miejskich przy wejściu do Galerii, przyszedł czas na punkt ładowania samochodów elektrycznych. Cieszę się, że to właśnie tutaj powstała pierwsza w Małopolsce stacja BMW. Jej wygodę z pewnością docenią kierowcy, którzy – udając się na zakupy – mogą podłączyć auto do ładowania, oszczędzając tym samym czas i pieniądze – mówi Jarosław Szymczak, dyrektor Galerii Krakowskiej.

Do niedawna samochody elektryczne traktowane były jako śmiała wizja przyszłości, obecnie jednak faktem jest, że te nowoczesne rozwiązania otaczają nas coraz częściej, a elektromobilność jest nie tylko trendem, ale i przyszłością motoryzacji. Jako tegoroczny lider sprzedaży samochodów elektrycznych i hybrydowych BMW w Małopolsce, M-Cars chce ułatwić ich użytkownikom korzystanie z tej technologii, a naszą odpowiedzią na ich potrzeby jest bezpłatna stacja ładowania, która właśnie została uruchomiona w Galerii Krakowskiej – mówi Bartłomiej Kus, współwłaściciel BMW M-Cars.

Stacja ładowania samochodów jest zlokalizowana na parkingu wewnętrznym Galerii Krakowskiej, tuż przy przejściu łączącym parking Galerii z przynależnym do niego parkingiem nad stacją PKP. Można z niej korzystać bezpłatnie w godzinach otwarcia Galerii.