Ekstremalne doznania w mieście coraz bardziej modne

Minęła już połowa tegorocznych wakacji, sezon urlopowy w pełni. Jak pokazują badania CBOS z ubiegłych lat, również w tym roku możemy sondować, iż prawie połowa Polaków wakacje spędza w kraju, dodatkowo z tegorocznych badań Ipsos wynika, iż na wyjazd wypoczynkowy w ogóle, w tym roku decyduje się mniej, niż co trzeci Polak. Jakich atrakcji szukają osoby spędzające lato w mieście?

Coraz częściej ze względów finansowych mieszkańcy miast szukają ciekawych, alternatywnych spędzenia lata w aglomeracji. Wiele osób deklaruje aktywny wypoczynek związany z uprawianiem sportu lub szuka nowych możliwości dostarczających niezapomnianych emocji i przygód.

Wśród standardowych form spędzanie lata w mieście dominują wycieczki rowerowe, wypady do ZOO czy wesołego miasteczka, kąpiele w miejskich basenach oraz zwiedzanie nieodkrytych miejsc. Na dzieci w szkołach czekają ciekawe zajęcia – półkolonie, obozy sportowe albo tzw. małe formy wypoczynku. Jednak, oprócz dyscyplin pozwalających na wyciszenie i relaks, coraz częściej zainteresowaniem cieszą się nowe sporty ekstremalne dostarczające niezapomnianych doznań i adrenaliny.

Lato sprzyja przygodom. Chęć doświadczenia czegoś niezwykłego i towarzysząca temu pozytywna energia sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na urozmaicenie wakacji w mieście i spróbowanie czegoś nowego jak np. skok na bungee czy lot widokowy nad miastem. Jest to dla wielu osób nie lada przeżycie, a często również spełnienie marzeń – mówi Kornel Piesio, PR Manager serwisu prezentmarzen.com.

Jak wynika z sondy i zrealizowanych zamówień serwisu prezentmarzen.com, w okresie letnim największym zainteresowaniem cieszą się aktywności związane z motoryzacją, jak przejażdżki luksusowymi, sportowymi oraz rajdowymi samochodami. Drugie miejsce zajmują doznania w powietrzu, czyli: loty paralotnią czy balonem. W czasie wakacji rośnie również zainteresowanie skokami na bungee, strzelaniem z broni, grami taktycznymi, kursami wspinaczki czy dla dzieci przygodami w parku linowym.

Systematycznie wzrasta w Polsce celebrowanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Nowym zjawiskiem, jest zdobywanie różnych umiejętności związanych z aktywnych spędzaniem wolnego czasu, doświadczanie nieznanych doznań i przeżywanie niezwykłych emocji. Aby wakacje w mieście nie były nudne, Polacy znajdują różnego rodzaju urozmaicenia i cieszą się w pełni z urlopu. Jak pokazują zainteresowanie propozycjami serwisu prezentmarzen.com, jeśli nie stać nas na wakacyjny wyjazd, szukamy alternatywnych równie ciekawych rozwiązań w mieście. Urlop wakacyjny w Polsce nie musi być nudny, przy odrobinie chęci można niewielkim nakładem środków finansowych ciekawie spędzić czas.