Ekomersy 2014: potrójny triumf Paczkomatów® InPost!

Paczkomaty® InPost zostały  po raz kolejny nagrodzone Ekomersami – prestiżowymi wyróżnieniami przyznawanym dostawcom usług dla e-commerce. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 22. października w Warszawie i była zwieńczeniem VII Targów eHandlu. E-klienci i jury po raz trzeci z rzędu wyróżnili Paczkomaty® InPost w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierająca logistykę e-sklepu”. Innowacyjne terminale zdeklasowały rywali również w kategorii „Produkt/usługa wspierająca ekspansję międzynarodową e-sklepów”. Za szczególny wkład na rzecz rozwoju rynku e-commerce został wyróżniony Rafał Brzoska, prezes Grupy Kapitałowej Integer.pl.

Nagroda w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierająca logistykę e-sklepu” jest przyznawana za innowacyjne technologie służące branży e-commerce, które przyczyniają się do podnoszenia atrakcyjności zarówno pojedynczych sklepów internetowych, jak i całego rynku e-handlu. Jak wskazują analizy, e-sprzedawcy, którzy nie zaoferują opcji „kilknij i odbierz”, której najdoskonalszą wersję stanowią właśnie Paczkomaty® InPost, poniosą istotne ryzyko braku wzrostu sprzedaży online[1]. Ograniczone opcje dostawy są powodem rezygnacji z zakupów dla blisko ¾ kupujących (73%). Paczkomaty® InPost są doceniane zarówno przez detalistów, jak i konsumentów na całym świecie. Wyróżnia je innowacyjność i wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Dzięki rewolucyjnemu serwisowi SzybkieZwroty.pl osoby dokonujące zakupów online mogą dokonać bezpłatnej wymiany lub zwrotu towaru do e-sklepu w jednym miejscu. Od niedawna wszystkie Paczkomaty® są również wyposażone w akceptatory kart płatniczych , co doskonale wpisuje się w preferencje polskich konsumentów. Wdrożenie tego rozwiązania w przypadku Paczkomatów® InPost zapewnia możliwość  odebrania przesyłki za pobraniem.

W tym roku InPost został również nagrodzony po raz pierwszy w kategorii „Produkt/usługa wspierająca ekspansję międzynarodową e-sklepów”. Grupa Integer.pl posiada obecnie największą na świecie sieć samoobsługowych urządzeń do nadawania i odbierania przesyłek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek i w dogodnej lokalizacji, zapewniając tym samym najwyższy poziom obsługi logistycznej dla towarów zamawianych w Internecie. W 22 krajach  funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów® InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Docelowym modelem, do jakiego dąży Grupa Kapitałowa Integer.pl, jest transgraniczna obsługa przesyłek w sektorze e-commerce obejmująca większość krajów na świecie. W 2012 roku spółka dostarczyła maszyny estońskiemu operatorowi narodowemu, Eesti Post, który obsługuje sieć transgraniczną obejmującą Litwę, Łotwę i Estonię. Niedawno InPost rozpoczął współpracę z Aramex Group. Kooperacja z czołowym graczem na rynku usług logistyczno-transportowych doprowadzi do stworzenia pierwszej na Bliskim Wschodzie i w Afryce transgranicznej sieci terminali. Atrakcyjne usługi cross-border umożliwią polskim e-sklepom skuteczne konkurowanie na międzynarodowym rynku.

Za szczególny wkład na rzecz rozwoju rynku e-commerce został wyróżniony Rafał Brzoska, prezes Grupy Kapitałowej Integer.pl, właściciel innowacyjnych Paczkomatów® InPost. Został on doceniony za budowanie marki „made in Poland” na światowym rynku e-commerce, nieustanne rewolucjonizowanie usług pocztowo-kurierskich, innowacyjne podejście do biznesu oraz wizjonerstwo.

Zwycięstwo w Ekomersach po raz trzeci z rzędu jest potwierdzeniem naszej czołowej pozycji w międzynarodowym sektorze pocztowo-kurierskim. Cieszymy się, że uznaje się nas za lidera innowacji. Działania realizowane przez naszą firmę w sektorze e-commerce mają zawsze jeden cel, jakim od początku naszej działalności jest dostarczanie usług, które zapewniają klientom łatwy, szybki i wygodny sposób odbioru zakupów w Internecie. Cieszymy się, że doceniono nas też za technologie umożliwiające międzynarodową ekspansję. Polacy jako jedni z pierwszych mieli szansę na doświadczenie komfortu, jaki dają samoobsługowe urządzenia do nadawania i odbierania przesyłek. Pracujemy obecnie dalszymi rozwiązaniami logistycznymi, które zrewolucjonizują inne sektory usługowe, a każda nagroda to bodziec do działania” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Dostawę za pomocą Paczkomatów® InPost umożliwia obecnie blisko 5.000 e-sklepów funkcjonujących pod własną domeną (m.in. Merlin, MediaMarkt, Saturn, Gandalf.com.pl, Answear.com) oraz 30.000 sprzedawców oferujących swoje produkty na Allegro. Według badań Grupy Integer.pl, w sumie z Paczkomatów® InPost korzysta już 12 mln użytkowników, a 98% paczek jest gotowych do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. Aż 98% użytkowników deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 97% z nich poleca je znajomym.

Dla e-sklepu powodami wyboru dostawy za pomocą Paczkomatów® InPost jest konkurencyjna cena przesyłki i komfort dla klienta. Jak pokazują statystyki, blisko 60% produktów jest odbieranych z innowacyjnych terminali poza standardowymi godzinami otwarcia punktów usługowych, co dowodzi dużego zapotrzebowania na nieograniczone czasowo rozwiązania. Innowacyjne Paczkomaty® InPost są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Malezję, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Arabię Saudyjską, Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę.

Najwyższą jakość i innowacyjność InPost potwierdzają liczne, międzynarodowe nagrody: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomatyâ InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.