Dziś otworzył się Spichlerz – pierwszy sklep socjalny na Mokotowie. Partnerem Polska Grupa Supermarketów i Top Market.

21 czerwca otwarty został pierwszy na Mokotowie sklep socjalny „Spichlerz”, należący do fundacji Wolne Miejsce. Partnerem placówki jest, należąca do Polskiej Grupy Supermarketów, sieć Top Market. Celem projektu jest pomoc najuboższym oraz ograniczenie marnowanie żywności.

Zapowiadany już w styczniu, pierwszy w Warszawie sklep socjalny „Spichlerz”, którego inicjatorem jest fundacja Wolne Miejsce, przyjął pierwszych klientów. Znajdująca się przy ul. Modzelewskiego 71 placówka umożliwia dokonanie najpotrzebniejszych zakupów w cenach co najmniej 50% niższych od rynkowych. Zakupy w warszawskim „Spichlerzu” będą mogły robić tylko osoby, które uzyskają z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zaświadczenie o niskim dochodzie.

W styczniu br. fundacja Wolne Miejsce podpisała umowę z siecią Top Market, której głównym elementem będzie dostarczanie przez sieć wchodzącą w skład Polskiej Grupy Supermarketów towarów do sklepów działających pod szyldem Spichlerz.

Jesteśmy dumni z faktu, że staliśmy się partnerem szlachetnej inicjatywy fundacji Wolne Miejsce. Wsparcie dla najbardziej potrzebujących od lat stanowi ważny aspekt działań Polskiej Grupy Supermarketów. – mówi Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

Jak zapowiada PGS współpraca ma mieć charakter długoterminowy, a już wkrótce prowadzone będą rozmowy w sprawie procesów logistycznych i dalszego partnerstwa.

Swoją pierwszą placówkę fundacja Wolne Miejsce otworzyła jesienią zeszłego roku w Katowicach. Obecnie planowane są nowe lokalizacje sklepów „Spichlerz”. Kolejne sklepy mają pojawić się na warszawskiej Pradze oraz w Piasecznie.