Dziesięć wyższych uczelni technicznych bierze udział w drugiej edycji programu Huawei „Seeds for the Future”

Ruszyła druga edycja międzynarodowego programu „Seeds for the Future” dla studentów wyższych uczelni technicznych. Inicjatywę wspierają Wicepremier i Minister Gospodarki – Janusz Piechociński oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, którzy objęli program patronatem honorowym.

 

„Seeds for the Future” to międzynarodowy program Huawei na rzecz innowacji i edukacji technicznej. Projekt umożliwia studentom i absolwentom kierunków ścisłych zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu technologii teleinformatycznych (ICT). W Polsce do programu przystąpiło dziesięć uczelni technicznych. Każda z nich wytypuje jednego studenta, który odznacza się ponadprzeciętnymi zdolnościami w tematyce nowych technologii. Nagrodą będzie udział w dwutygodniowych, międzynarodowych warsztatach w Chinach, prowadzonych przez ekspertów Huawei.

 

O szansach, jakie niesie ze sobą udział w programie, mówi Owen Ou, Dyrektor Generalny Huawei Polska: – Dziesięciu zwycięzców polskiej edycji „Seeds for the Future” wyjedzie na dwa tygodnie do Pekinu i do głównej siedziby firmy Huawei w Shenzhen.  Na miejscu będą mieli możliwość poznania międzynarodowych standardów, kultury i wartości, jakimi kieruje się Huawei w swojej codziennej pracy. Szczególnie ważnym doświadczeniem dla młodych ludzi, wchodzących dopiero na rynek pracy, będzie profesjonalne szkolenie techniczne z najlepszymi specjalistami w branży ICT.

 

W tegorocznej edycji biorą udział:

– Politechnika Warszawska

– Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

– Politechnika Wrocławska

– Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

– Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

– Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

– Politechnika Gdańska

– Politechnika Łódzka

– Politechnika Poznańska

– Politechnika Śląska w Gliwicach

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 7 lipca br. Warsztaty w Chinach odbędą się w drugiej połowie sierpnia 2015 r.