Dzieci i gwiazdy udekorowały największą warszawską pisankę na Placu Grzybowskim!

Andrzej Pągowski, Radzimir Dębski, Katarzyna Sokołowska i dziesiątki małych artystów z pobliskiej szkoły oraz domu dziecka. To oni wspólnie stworzyli największą warszawską pisankę na Placu Grzybowskim. Kolorowe jajo wielkanocne to efekt niesamowitej akcji „Wypisz, wymaluj – Cosmopolitan charytatywnie na święta.” Jajo trafi na licytację, z której dochód zasili Dom Dziecka nr 2 w Warszawie.

50 dzieci z Domu Dziecka nr 2 przy ul. Grzybowskiej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 220 w Warszawie, zamieniło wielkanocne jajo w piękną kolorową pisankę. W dekorowaniu pomogli im sąsiedzi z Placu Grzybowskiego, znani mieszkańcy budynku Cosmopolitan. Wśród nich był m.in. kompozytor Radzimir Dębski. Dlaczego zaangażował się w tę akcję?

– Lubię inicjatywy, z którymi wiąże się jakieś przesłanie. W tym wypadku mamy lokalną społeczność i dzieci zaangażowane w pomoc wychowankom domu dziecka. Razem ozdabiamy pisankę, poznajemy się, ale przede wszystkim spędzamy razem czas, dobrze się przy tym bawiąc – komentuje Jimek

Projekt ozdobienia dwumetrowego jaja przygotował znakomity polski artysta i grafik Andrzej Pągowski.

– Z radością obserwowałem, jak ci mali artyści twórczo rozwinęli moją propozycję. Dzieciom wystarczy mała podpowiedź a ich kreatywność wypełni resztę. Prawdziwy artysta powinien mieć w sobie jak najdłużej wrażliwość dziecka – mówił Pągowski.

Dwumetrowe jajo wielkanocne będzie można oglądać na Placu Grzybowskim przez całe Święta.– Następnie trafi na licytację, z której dochód w całości zostanie przekazany na potrzeby Domu Dziecka nr 2 przy ul. Grzybowskiej – tłumaczy Karolina Kaim, prezes Tacit Investment, właściciela Cosmopolitan i organizatora eventu.

Dzieci dekorowały dwumetrowe jajo pod okiem animatorów, przygotowały także kolorowe ozdoby świąteczne, które zabrały ze sobą do domu. Były także konkursy z nagrodami a wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki.

Pisankę można oglądać na Placu Grzybowskim do 18 kwietnia. Szczegóły dotyczące licytacji znajdą się na oficjalnym profilu Cosmopolitan na Facebooku – High Level.