Druga edycja konkursu Marathon24

CodiLime, Asseco Poland i miasto Gdynia zorganizują wspólnie drugą edycję międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime”. Kwalifikacje odbędą się 11 października br. na www.marathon24.com, a Wielki Finał, trwający 24 godziny, rozpocznie się 29 listopada br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

 Jesienią tego roku, już po raz drugi, odbędzie się międzynarodowy zespołowy konkurs programistyczny „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime”. Są to prestiżowe zawody, w których udział biorą najlepsi programiści z całego świata. Marathon24 jest konkursem otwartym, do którego zgłosić się może każdy, niezależnie od wieku, wykształcenia czy doświadczenia zawodowego.

Konkurs zostanie ponownie zorganizowany wspólnie przez CodiLime, Asseco Poland i miasto Gdynia i będzie się składał z dwóch etapów – kwalifikacji i Wielkiego Finału. Kwalifikacje odbędą się 11 października 2014 r. na stronie internetowej www.marathon24.com, a 30 trzyosobowych zespołów, które osiągną najwyższe wyniki, zostanie zaproszonych do udziału w Wielkim Finale. Zostanie on przeprowadzony w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia i będzie trwał nieprzerwanie przez 24 godziny, w trakcie których finaliści będą rywalizowali ze sobą w czasie rzeczywistym w trzech wymagających zadaniach programistycznych.

„Żeby wygrywać w konkursach takich, jak Marathon24 trzeba mieć otwarty umysł, umiejętność pracy zespołowej, ducha rywalizacji oraz przede wszystkim chęć działania. Tak samo jest w biznesie.” – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland. „Warto podkreślić, że dzięki takim konkursom budujemy wizerunek naszego kraju, jako kolebki wybitnych specjalistów od nowych technologii i oprogramowania. Cieszę się, że Asseco, największa polska firma IT, może aktywnie do takich działań się przyczyniać. Sukces ubiegłorocznej edycji potwierdził, że warto organizować i wspierać takie inicjatywy” – dodał.

Prezydent Gdyni, dr Wojciech Szczurek stwierdził: „To, że właśnie w Gdyni w siedzibie Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego rozgrywa się po raz kolejny finał tak prestiżowego konkursu jak „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime”, jest dla nas jako współgospodarzy źródłem ogromnego zadowolenia i satysfakcji. Strategia rozwoju Gdyni zakłada, jako warunki bezwzględne rozbudowy potencjału gospodarczego i wzrostu jakości życia – doskonale wykształcone kadry, nowoczesne technologie i wysokiej jakości infrastrukturę. Mam nadzieję, że wśród finalistów, a zwłaszcza zwycięzców tego konkursu będą gdynianie lub osoby, które zdecydują się realizować swoje życiowe i zawodowe plany w naszym mieście, może w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym.

Tomasz Kułakowski, Prezes Zarządu CodiLime przekonywał: „Pierwsza edycja konkursu spotkała się z bardzo szerokim zainteresowaniem – do kwalifikacji zarejestrowało się ponad 1000 osób z 26 krajów. W Wielkim Finale wzięli udział programiści z ośmiu krajów, m.in. z Japonii, Iranu, Serbii oraz Rosji. Jestem pewien, że druga odsłona Marathon24 będzie cieszyła się jeszcze większą popularnością i zachęci do rywalizacji najlepszych z najlepszych. Wierzę, że dzięki wpisaniu się na stałe w kalendarz imprez tego typu, konkurs Marathon24 zwróci uwagę międzynarodowej branży IT zarówno na Polskę, jako kraj zaawansowany technologicznie, jak i na polskich informatyków, z których wielu już znajduje się w światowej czołówce programistów.”

Więcej informacji o konkursie, a także zdjęcia i film z finału pierwszej edycji, znaleźć można na stronie internetowej konkursu pod adresem www.marathon24.com.