DRON SDX w ofercie Sodexo

Sodexo On-site Services, jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm świadczących kompleksowe usługi dla nieruchomości, postanowiło wykorzystać i z początkiem września, włączyć do swojej oferty jedną z najgorętszych i najmodniejszych ostatnio technologii, która ma szansę zrewolucjonizować szybkość i precyzyjność wielu codziennych zadań – DRONA SDX.

Dawno już minęły czasy, kiedy o dronach mogliśmy przeczytać jedynie w artykułach poświęconych nowym technologiom wojskowym. Obecnie ich wykorzystanie znacznie wykracza poza militarne zastosowania. Pierwsze kroki w kierunku upowszechnienia bezzałogowców mają już na swoim koncie media oraz testujące je ostatnio firmy kurierskie. Jednak Sodexo On-site Services jest już o krok dalej i oferuje wykorzystanie Drona SDX w ramach szerokiego zakresu usług facillities management.

Dzięki wykorzystaniu DRONA SDX, w codziennej obsłudze nieruchomości, przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych, możliwe jest szybkie i precyzyjne zebranie informacji z trudno dostępnych miejsc. A to nie jedyne zastosowanie. Urządzenie, pozwala na bezproblemowe inspekcje i oceny techniczne elewacji wysokich budynków bez konieczności rozstawiania ciężkiego sprzętu. Ponadto dzięki wykorzystaniu drona spada ryzyko związane z niebezpieczną pracą na wysokościach oraz w trudnych warunkach pogodowych. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu np. w czujniki podczerwieni, doskonale sprawdza się także jako narzędzie do wykrywania strat ciepła budynków. DRON SDX, pozwala również na sporządzanie dokumentacji fotograficznej niezbędnej do oceny potencjalnych lokalizacji, monitorowanie rozległych obszarów peryferyjnych czy badanie integralności rurociągów gazu oraz urządzeń pokrewnych. Bezzałogowiec, jest także doskonałym uzupełnieniem statycznych kamer bezpieczeństwa. Może również zastąpić lub wspomóc pieszy i mobilny patrol w dużych obiektach handlowych, fabrykach, biurowcach czy parkach magazynowych. Monitorowanie na żywo całego terenu za pomocą drona, daje nie tylko możliwość szybkiego oraz przemyślanego reagowania i kierowania służb w odpowiednie miejsca, ale także znacznie obniża koszty związane z zatrudnieniem i utrzymaniem personelu.

Dron SDX to wyjątkowa oferta Sodexo. Ten sterowany drogą radiową, lekki i niewielki sprzęt może być używany wszędzie tam, gdzie trudno dotrzeć lub tam gdzie obecnie stosowane są śmigłowce, rusztowania czy wysięgniki. Jest zdecydowanie tańszy w eksploatacji, nie potrzebuje lotniska ani pasa startowego, a do jego obsługi wystarczy tylko jeden operator