Dorothy Perkins – kolekcja jesień-zima 2014/2015

Fot. Dorothy Perkins

Kolekcja Dorothy Perkins na nadchodzący sezon to przede wszystkim dwie wyraźne linie, które opierają się na kobiecych i wyrafinowanych zimowych rozbielonych pastelach oraz na odważnych mieszankach faktur.

 

 

 Dorothy Perkins AW14 (1) Dorothy Perkins AW14 (2) Dorothy Perkins AW14 (3) Dorothy Perkins AW14 (4)
Jasne zimowe kolory zdecydowanie wyróżniają się w kolekcji Dorothy Perkins. Proste, wyraziste, a zarazem klasyczne kroje sylwetek dodają poszczególnym modelom wyrafinowania. Jasne zestawienia modułów kolorystycznych – od pięknych pasteli po szarości – pozwalają na tworzenie nonszalanckich stylizacji, zwłaszcza poprzez łączenie dzianin o wyrazistej strukturze z mini spódnicami. W wielu modelach przewijają się różne odcienie szarości – czy są to luźne spodnie w prążki czy płaszcz o męskim kroju.

Okrycia wierzchnie, które proponuje marka na nadchodzący sezon, są ciężkie i zróżnicowane pod względem faktur. Modelem typu „musisz to mieć” jest taliowana parka w wersji luksusowej, z kołnierzem z owczego futra – jest jednocześnie elegancka i miejska, świetnie się sprawdzi przy wielu okazjach. Obszerny blezer, typowy dla mody męskiej, występuje  w kobiecych kolorach – pastelowym niebieskim – i w różową kratkę. Łączenie faktur pojawia się w takich modelach jak mniej lub bardziej „kudłate” długie sztuczne futra w odcieniach szarości. Dodatkowo, często ozdobione kamieniami szlachetnymi.

Nakładanie na siebie kontrastowych faktur jest w tej kolekcji kluczowe – mogą być to futra, pióra, cekiny lub skóra.  Połączenie skórzanej pikowanej mini z ażurowym koronkowym topem tworzy wyluzowaną i jednocześnie elegancką stylizację. Dzianiny wyszywane są kamieniami w iście królewskim stylu, a drapieżne wcięcia w talii dodają kobiecości poszczególnym modelom. W sezonie  jesień-zima 2014/2015 powraca panterka – zestawiona z brązową skórzaną spódniczką tworzy styl szykownej damy. Kolejnym elementem jesiennej garderoby, który musi się znaleźć w kobiecej szafie jest damski garnitur inspirowany kultowym już „power suit”. Burgundowy, dwurzędowy komplet zaprojektowany został tak, aby zdecydowanie odejść od androginicznej sylwetki tak popularnej w poprzednich sezonach. To ukłon w stronę świeższej, kobiecej sylwetki. Ubrania wizytowe  pojawiają się w tym sezonie w odcieniach metalicznych z dodatkowymi warstwami perłowych tkanin.

Dodatki na sezon jesień-zima 2014/2015 akcentują całą sylwetkę – od kopertówek z napisami – komunikatami, typu ‘Going Out Out’ do odważnych kozaków za kolano. Do wytwornych kobiecych torebek zostały dodane warstwy sztucznego futra i piór, zgodnie z trendem mieszania różnorodnych faktur i materiałów. Z kolei sandały na jesienno-zimowe wyjścia ozdobione są skórami