Dobre wiadomości dla mieszkańców wschodniej Białołęki!

Białołęka to dzielnica pierwszego wyboru dla wielu ludzi szukających pierwszego własnego mieszkania w Warszawie. Jej atutem są niskie ceny, duży wybór mieszkań oraz zielone otoczenie.

Białołęka jest przyszłościową lokalizacją. Ostatnie lata upłynęły pod znakiem jej dynamicznego rozwoju, powstają nowe inwestycje, parki, place zabaw. Jest dzielnicą, która najwięcej inwestuje w rozwój edukacji, co czyni ją dobrym miejscem do zamieszkania dla rodzin z dziećmi. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zakup swojego pierwszego mieszkania właśnie tutaj. W latach 2007-2013 na Białołęce zameldowało się prawie 25 000 osób, a pod koniec 2014 roku zamieszkał tutaj już 100 000 mieszkaniec. Ze swojej strony dokładamy starań, aby była to okolica przyjazna mieszkańcom, z dobrą infrastrukturą – powiedział Piotr Jaworski, burmistrz Dzielnicy Białołęka.

Białołęka rozwija się bardzo dynamicznie, w związku z tym zapotrzebowanie na nowe ulice, dojazdy, zabezpieczenie pieszych rośnie, a sprawy rozwiązywane są na bieżąco,  obecnie m.in  potrzebny jest chodnik przy ul. Zdziarskiej. Tę ulicę codziennie przemierzają setki osób w drodze do przystanków autobusowych. Ci, którzy mieszkają w osiedlu Zielona Dolina, dochodzą do przystanku na ul. Kąty Grodziskie, a mieszkańcy osiedla Olesin i okolic ul. Chudoby wędrują do przystanku Ruskowy Bród. Między innymi w tej sprawie prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz właśnie odwiedziła wschodnie rejony Białołęki. Razem z burmistrzem Piotrem Jaworskim rozmawiała z mieszkańcami okolic ul. Zdziarskiej o ich codziennych problemach związanych m.in. z brakiem chodników, ścieżek rowerowych umożliwiających bezpieczne poruszanie się pieszych i rowerzystów, szczególnie dzieci idących do szkoły. Dzięki staraniom dzielnicy w połowie  marca  miejscy radni przyznali na modernizacje wspomnianej ulicy 10 mln zł. Jeszcze w tym roku dzielnica przygotuje projekt przebudowy ul. Zdziarskiej, tak aby w przyszłym roku rozpocząć przebudowę mostku na rzece Długiej i skrzyżowania ulic Zdziarskiej z Kątami Grodziskimi.