DLACZEGO CODZIENNA PIELĘGNACJA SKÓRY CIAŁA JEST WAŻNA?

Każdy z nas doskonale wie, że należy codziennie dbać o skórę swojej twarzy, by zachować jej młody i piękny wygląd. Jednak w czasach, w których codziennie gdzieś pędzimy, często zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji ciała. Nasza skóra – to nasze życie! Podział na części – twarz i ciało –  jest absolutnie błędny, ponieważ skóra jest pojedynczym organem, który wymaga kompleksowej, odpowiednio dopasowanej pielęgnacji. Warto zaznaczyć, że to  jest ona naszym największym organem: jej powierzchnia wynosi około 20 tysięcy centymetrów kwadratowych i stanowi około 16% całkowitej masy ciała.

Skóra służy jako ochronna bariera między zewnętrznym otoczeniem a naszym „wewnętrznym światem”. Jednocześnie pełni wiele istotnych funkcji: reguluje temperaturę ciała, chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, bakteriami, odwodnieniem, toksynami i innymi szkodliwymi czynnikami.  Dodatkowo ten organ jest „ekranem”, na którym transmitowany jest stan naszego zdrowia  – jędrna, wygładzona, elastyczna skóra jest podświadomie kojarzona ze zdrowiem, a tym samym z pięknem.

Wierzchnia warstwa naszego naskórka jest bardzo delikatna i wrażliwa. Zmiana klimatu, wody, brak lub nadmiar wilgoci czy stres natychmiast wpływają na kondycję naszej cery. Ogromny wpływ mają również cechy genetyczne, hormony i naturalny proces starzenia. Warto zaznaczyć, że odpowiednio dopasowana pielęgnacja może to wszystko zrekompensować i sprawić, że cera będzie piękna i zdrowa przez lata!