Deutsche Bank Polish Masters 2014 na półmetku

Fot. Deutsche Bank Polish Masters 2014

Rywalizacja w finale europejskiej ligi golfa – Pro Golf Tour, która od czwartku toczy się na polu golfowym w podwarszawskich Sobieniach Królewskich, wchodzi w decydującą fazę. Po piątkowej rundzie, na czele znajduje się ex-aequo trzech zawodników: Holender Floris de Haas, Niemiec Stephan Gross oraz Francuz Kenny Le Sager. Reprezentanci Polski, po mało obiecującym początku, w drugiej rundzie zaprezentowali się dużo lepiej i niemal w komplecie awansowali do sobotniego finału.

 

Drugi dzień Deutsche Bank Polish Masters 2014 dostarczył wielu emocji i zmian w czołówce klasyfikacji generalnej. Na czoło stawki wysunął się m.in. Floris de Haas, który w piątek był bezkonkurencyjny (66 uderzeń).

 

Warunki na polu są bardzo dobre. Pogoda dzisiaj była lepsza niż wczoraj, nie było wiatru, więc można było uzyskać zdecydowanie lepsze wyniki. W tym roku, generalnie dobrze gram driverem, więc długa gra nie stanowi problemu, ale dzisiaj tak się złożyło, że puttowaniu zawdzięczam dobry wynik.
To naprawdę fajne uczucie znaleźć się w grupie liderów, zwłaszcza na najważniejszym  turnieju
w roku, co daje nieco więcej pewności
– powiedział Floris de Haas.

 

Cieszy o wiele lepsza postawa Polaków, którzy po nienajlepszej czwartkowej rundzie, tym razem dostarczyli kibicom o wiele więcej powodów do radości i niemal w komplecie awansowali do finału. W sobotę, nie zobaczymy jedynie Mateusza Jędrzejczyka, który w czwartek wycofał się z rywalizacji.
Z biało-czerwonych, najlepszą pozycję zajmuje Jan Szmidt jr (29.). Na 34. miejscu plasuje
się natomiast Maksymilian Sałuda.

 

Dzisiaj, lepiej radziłem sobie na greenach i na fairway’ach, choć liczba puttów była taka sama. Generalnie, dobrze mi się gra, mam dobrą formę, tylko putty nie wchodzą. Wczoraj, miałem 6 czy 7 lip out’ów i kilka razy piłka wręcz minęła krawędź dołka, więc to jest słabszy element. Nie jestem zadowolony z wyniku, ale skoro dzisiaj putty nie wchodziły, mam nadzieję, że wszystko przejdzie
na jutro i worek z birdie się otworzy
powiedział reprezentant Polski, Maksymilian Sałuda.

 

Finałowa runda turnieju rozpocznie się w sobotę o godz. 9:00, a od godz. 13:55 będzie możną ją śledzić podczas bezpośredniej transmisji w TVP Sport i SPORT.TVP.PL. Sobotniej rywalizacji, towarzyszyć będzie piknik z udziałem gwiazd i ambasadorów  (m.in. Tomasza Iwana i Huberta Urbańskiego), w trakcie którego swoje umiejętności zaprezentuje mistrz świata w trickach golfowych. Ponadto, będzie można wziąć udział w akademii golfa czy też skorzystać z jazd testowych najnowszymi modelami Mercedesa.

 

 

 

 

Wyniki Deutsche Bank Polish Masters 2014 po 2. dniu rywalizacji:

 

1. Floris de Haas (HOL) – 136 uderzeń

Stephan Gross (NIE) – 136 (ex-aequo)

Kenny Le Sager (FRA) – 136 (ex-aequo)

———————————————

29. Jan Szmidt jr (POL) – 147

34. Maksymilian Sałuda (POL) – 149

       Kamil Chojnicki (POL) – 149 (ex-aequo)

46. Oskar Zaborowski (POL) – 152

49. Marek Tymiński (POL) – 154

51. Jakub Dymecki (POL) – 155

58. Kamil Tatarczuk (POL) – 162

59. Alejandro Pedryc Ganko (POL) – 163

62. Mateusz Kniaginin (POL) – 165

64. Jakub Piotrovski (POL) – 172