Czerkawski, Urbański i Iwan ambasadorami Deutsche Bank Polish Masters 2014

Finał europejskiej ligi golfa – Deutsche Bank Polish Masters 2014 – który po raz drugi z rzędu odbędzie się w Polsce, zbliża się wielkimi krokami. Turniej, oprócz rywalizacji najlepszych golfistów cyklu Pro Golf Tour, będzie obfitował w wiele atrakcji dla kibiców. Organizatorzy chcą bowiem również przy tej okazji popularyzować golfa – dyscyplinę, która wraca do programu letnich igrzysk olimpijskich po ponad 100 latach przerwy. Pomóc w tym mają oficjalni ambasadorzy turnieju i znani pasjonaci tej dyscypliny sportu: Mariusz Czerkawski, Hubert Urbański i Tomasz Iwan. 

Fot. Deutsche Bank Polish Masters 2014

 Hubert_Urbanski_Fot._M.Darnikowski Mariusz_Czerkawski1_Fot._Golf24-M.Darnikowski

Emocje sportowe towarzyszące finałowi cyklu Pro Golf Tour już w ubiegłym roku zgromadziły wielu obserwatorów. Organizatorzy liczą, że dzięki bogatemu programowi tegorocznej edycji Deutsche Bank Polish Masters, uda pobić się rekord frekwencji i zainteresować tą dyscypliną nowe osoby.

 

Z przyjemnością przyjąłem propozycję zostania oficjalnym ambasadorem najważniejszego turnieju golfowego w tym sezonie w Polsce. Golf zajmuje ważne miejsce w moim życiu, ale równie bardzo jak samą grę, cenię sobie możliwość wsparcia rozwoju i popularyzacji tej dyscypliny w naszym kraju. Mam nadzieję, że Deutsche Bank Polish Masters powtórzy ubiegłoroczny sukces organizacyjny, a pod względem sportowym reprezentanci Polski nie będą zbyt gościnni dla rywali z innych państw
powiedział  były hokeista NHL i ambasador Deutsche Bank Polish Masters 2014, Mariusz Czerkawski.

 

Wśród atrakcji dodatkowych przewidziano m.in. piknik golfowy z udziałem rozpoznawalnych pasjonatów tej dyscypliny oraz pokaz umiejętności mistrza świata w trikach golfowych – Kevina Carpentera. Turniej zainaugurują zawody w formule Pro-Am, czyli towarzyskie rozgrywki z udziałem profesjonalnych graczy oraz zaproszonych gości. Jednym z nich będzie dyrektor piłkarskiej reprezentacji Polski – Tomasz Iwan.

 

Staram się konsekwentnie popularyzować golfa w Polsce. Podczas jednego ze zgrupowań piłkarskiej kadry, udało mi się przekonać selekcjonera i zawodników, aby w ramach rozrywki, pojechać na pole golfowe i spróbować zmierzyć się z nieco mniejszą piłką niż na co dzień. Nie zabrakło wówczas pozytywnych emocji i mam nadzieję, że podobna atmosfera będzie towarzyszyć kibicom podczas całego turnieju Deutsche Bank Polish Masters – powiedział obecnie zapalony golfista, a zarazem ambasador turnieju, Tomasz Iwan.

 

Moja przygoda z golfem trwa dopiero kilka lat, ale jestem przekonany, że turniej jedynie utwierdzi mnie w przekonaniu, że swoją nową pasję warto rozwijać. Pole golfowe to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu, ale również na obudzenie w sobie sportowych emocji. Lubię grać i staram się zarażać tym sportem innych. Takie wydarzenia, jak Deutsche Bank Polish Masters,
to znakomita promocja golfa w Polsce
dodał trzeci z ambasadorów, Hubert Urbański.

 

Cała trójka ambasadorów zaangażuje się w działania propagujące golfa w Polsce i będzie brać czynny udział w medialnej promocji turnieju.