Converse CONS Weapon – nowa odsłona ikonicznego modelu

Fot. Converse

Converse CONS Weapon powracają. Nowa odsłona sneakers’ów charakteryzuje nie tylko się nowoczesnym, miejskim wyglądem, ale przede wszystkim większym komfortem użytkowania. Swoiste cechy pierwowzoru w połączeniu z nowymi, ciekawymi detalami podbiją sezon jesienno-zimowy.

Historia CONS Weapon rozpoczęła się w roku 1986. Sneakersy powstały z myślą o rywalizujących ze sobą koszykarzach: Larrym Birdzie i Magic’u Johnsonie. W  tym sezonie ten kultowy model został poddany lekkiemu liftingowi, by odpowiadał stylistyce współczesnych sneakerheadów. Projektantom zależało na tym, by zachować charakterystyczne cechy Weaponów, ale przy tym na tyle je przeprojektować, aby mogły ‘żyć’ na miejskich ulicach przez kolejne dekady.

Nowy, „lżejszy” design CONS Weapon

Nowe CONS Weapon dobrze wpisują się w obecną modę. Smuklejsze od pierwowzoru, lepiej komponują się ze sportowo-miejskimi stylizacjami. Mają delikatniejszą podeszwę i są lżejsze. Dodane zostały specjalne perforacje, piankowa wkładka oraz nowa wyściółka wewnątrz buta gwarantująca lepszy komfort noszenia. Na nowo też została opracowana konstrukcja języka. Prawdziwi znawcy sneakersów na nowych CONS Weapon zauważą również bardziej wyrazisty branding – jest to nawiązanie do lat 80-tych, kiedy chętnie podkreślano logo marki.

Converse CONS Weapon na sezon jesień-zima 2014

W kolekcji jesień-zima 2014 model Converse CONS Weapon dostępny jest w trzech opcjach kolorystycznych: czarno-białej, czerwono-niebieskiej oraz biało-niebieskiej. Nowe Wepony mają wysoką cholewkę i są wykonane ze skóry.

CONS_Weapon_86_C144545_449PLN CONS_Weapon_86_C144546_449PLN