Cindy Crawford reklamuje nową kolekcję Reserved

15 marca oficjalnie zapoczątkowana została wiosenno-letnia kampania marki Reserved, należącej do polskiej firmy odzieżowej LPP. Reserved po udanej ubiegłorocznej kampanii z Kate Moss w roli głównej, tym razem postanowiła promować swoją wiosenno-letnią kolekcję 2018 stawiając na amerykańską supermodelkę Cindy Crawford.

Kampanię promuje oryginalny klip wyreżyserowany przez Gordona von Steiner, jednego z najbardziej utalentowanych autorów filmów modowych na świecie. Cindy wciela się w nim w ekscentryczną mieszkankę amerykańskiego przedmieścia, ubraną w stylu lat 80.

– Znam twórczość Gordona, więc nie mogłam się doczekać, co takiego wymyślił dla mnie.  Podobało mi się, że w klipie czuć klimat nostalgii za latami 80-tymi, nie mniej jednak wszystkie ujęcia mają w sobie świeżość i lekkość. W scenach tańca z kolei, naprawdę musiałam wyjść ze swojej strefy komfortu – mówi o nietypowym projekcie Reserved sama Cindy Crawford.

Kampania „I love you Cindy” to bezsprzecznie największa produkcja zrealizowana przez Reserved.

– Taki wybór nie jest przypadkowy. Udział Kate Moss w ubiegłorocznej kampanii podczas debiutu naszej flagowej marki w Wielkiej Brytanii, odbił się szerokim echem w Polsce i za granicą. Reserved to nasza flagowa marka, która w chwili obecnej ma ponad 50% udziału w sprzedaży produktów marek należących do LPP, dlatego zależy nam na wypromowaniu jej obecności w świadomości klientów nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami – mówi Przemysław Lutkiewicz, Wiceprezes LPP. – Salony Reserved obecne są już w 20 krajach Europy, ale również Bliskiego Wschodu, w związku z tym, chcemy by promocja kolekcji tej marki odbywała się na światowym poziomie. – dodaje

Marka Reserved powstała przed 20 laty, natomiast po raz pierwszy zadebiutowała poza granicami kraju w roku 2002. Dziś posiada aż 468 salonów w 20 krajach świata, w tym 232 w Polsce. W ciągu ostatniego roku powierzchnia salonów marki wzrosła o 10%. Jeszcze w tym roku właściciel Reserved, firma LPP planuje otworzyć sklepy marki w Słowenii i Kazachstanie, oraz w systemie franczyzowym – w Izraelu. Na koniec 2017 roku salony Reserved liczyły blisko 600 tys. m2 powierzchni, a na rok 2018 planowany jest dalszy wzrost.

Polskie produkty marki doceniane są coraz bardziej nie tylko w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także w zachodniej części kontynentu, w tym w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Łącznie w Europie Zachodniej największa flagowa marka LPP posiada obecnie 20 sklepów, które cieszą się dużym powodzeniem wymagających klientów tej części kontynentu.

– Reserved to polska marka, którą chcemy szczególnie promować, bo w naszej ocenie jest świetnym, rdzennie polskim produktem eksportowym, z którego jesteśmy bardzo dumni. Dzięki kolejnym kolekcjom promujemy nasz polski design, know-how i przede wszystkim kreatywność setek polskich projektantów, grafików czy technologów pracujących na rzecz LPP. Liczymy na to, że udział w tegorocznej, wiosenno-letniej kampanii takiej gwiazdy modelingu jak Cindy Crawford, nie pozostanie niezauważony. – komentuje Lutkiewicz.