Jak cię widzą, tak cię wpiszą do rejestru

Dane z Raportu BIG wskazują, że już co trzecia firma korzysta z Rejestrów Dłużników biura informacji gospodarczej. Przedsiębiorcy zarówno sprawdzają swoich kontrahentów, jak również wpisują pozytywne i negatywne informacje o firmach i osobach fizycznych. Pozytywne wpisy pozwalają na zyskanie kredytu zaufania wśród potencjalnych partnerów biznesowych. Negatywny wpis to nie tylko sygnał ostrzegawczy dla innych, ogranicza również dostępność takich usług i produktów jak leasing, czy usługi telekomunikacyjne. W listopadzie, czyli miesiącu bez długów, warto sprawdzić jak widzą nas inni w rejestrze BIG InfoMonitor.

Miesiąc bez Długów to okazja do przeanalizowania finansów swojej firmy i zaległych płatności, czy nie zapomnieliśmy o jakimś zobowiązaniu wobec naszych partnerów biznesowych. Od 17 do 21 listopada każdy Przedsiębiorca może pobrać bezpłatnie Raport o Swojej Firmie i Raport z Rejestru Zapytań. Wystarczy wejść na www.system.big.pl. i po zarejestrowaniu pobrać dokument. Jeżeli firma widnieje w Rejestrze BIG, zobaczymy jaki inny podmiot ją wpisał, z jakiego tytułu jest to zaległość i na jaką kwotę. W Raporcie o Swojej Firmie, zobaczymy, jakie inne firmy, czy Konsumenci odpytywali w bazie BIG o nasze przedsiębiorstwo. Taki dokument na temat naszej firmy to cenne źródło informacji, ponieważ pokazuje, co mogą zobaczyć o nas inne firmy i jak mogą nas postrzegać potencjalni partnerzy biznesowi, czy klienci, ale również przyszli pracownicy. Wiarygodność firmy zarówno w biznesowym, jak również finansowym aspekcie wpływa na jej konkurencyjność względem innych graczy na rynku.

W biznesie stwierdzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest bardzo aktualne – podkreśla Marcin Ledworowski, wiceprezes BIG InfoMonitor. – Reputacja przedsiębiorstwa jest szczególnie istotna. Każda firma i konsument znając numer NIP może sprawdzić je w Rejestrze Dłużników. Dlatego warto na bieżąco kontrolować, czego można dowiedzieć się o naszej firmie w bazie Biura Informacji Gospodarczej. Chcąc jednak dowiedzieć się szczegółów dotyczących podmiotów i osób, które wpisały o nas pozytywną lub negatywną informację należy pobrać bardziej szczegółowy Raport o Swojej Firmie. Raport z Rejestru Zapytań, odpowie natomiast na pytanie, jaki inny podmiot pytał o naszą firmę – dodaje.

Jak wskazuje Raport BIG, 32 proc. przedsiębiorców deklaruje, że sprawdza swoich kontrahentów w Rejestrze Dłużników. Równocześnie ponad co trzecia firma przyznaje, że przynajmniej od czasu do czasu musi potwierdzić własną wiarygodność – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BIG InfoMonitor przez Millward Brown. Potwierdzenie swojej dobrej kondycji finansowej, wg przedsiębiorców pozwala na wyróżnienie się na tle innych firm i zyskanie tym samym przewagi konkurencyjnej.