Christian Slater w globalnej kampanii HP

HP Inc. przedstawia pierwszą z wielu globalnych inicjatyw, których celem jest szerzenie świadomości z zakresu cyberbezpieczeństwa i przeciwdziałanie zagrożeniom w sieci, na jakie narażone są zarówno firmy, jak i prywatni użytkownicy. Wydarzeniem otwierającym kampanię jest premiera nowego serialu internetowego „The Wolf” (tłum. Wilk) zrealizowanego przez HP Studios z udziałem znanego aktora Christiana Slatera. Film prezentuje niebezpieczeństwa, na jakie narażone są sieci korporacyjne, a także sposoby na ochronę przed atakami hakerów.

Trailer oraz wszystkie odcinki serialu są dostępne pod adresem: http://www8.hp.com/pl/pl/solutions/security/thewolf.html

Kim jest Wolf?

Bohater serialu „The Wolf” systematycznie włamuje się do systemu firmy . Od sekretariatu po salę obrad zarządu – dzięki słabo zabezpieczonym drukarkom i komputerom jest w stanie dostać się w każdy zakamarek wirtualnego świata należącego do korporacji. Tymczasem, jak dowiadujemy się z pierwszego odcinka serialu, bezpieczeństwo nie należy już do obowiązków sieci ani nie jest czymś, co dotyczy peryferii systemu. Jest przedmiotem troski wszystkich pracowników.

Wraz z rozwojem nowych technologii i sieci powiązanych ze sobą urządzeń, wzrasta stopień zagrożenia cyberatakami, przybierającymi coraz bardziej wyrafinowany charakter. Ochrona sprzętu, danych jak i tożsamości to absolutna konieczność, jeśli ludzie mają nadal ufać technologii i czuć się bezpiecznie w sieci – mówi Antonio Lucio, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji HP. HP jest liderem prac nad rozwiązaniami, których nadrzędnym celem jest znaczący postęp w zabezpieczaniu wirtualnego świata, a serial „The Wolf” to kreatywny sposób na edukację nie tylko dużych korporacji, ale także każdego, kto na co dzień korzysta z komputerów czy drukarek – dodaje.

Christian Slater po mistrzowsku wciela się w rolę przebiegłego hakera, co w połączeniu z jego popularnością w świecie cyberbezpieczeństwa sprawia, że stał się on idealnym bohaterem tego projektu. Projektu, którego celem jest wskazanie problemów z bezpieczeństwem, w wyniku których przedsiębiorstwa padają ofiarami cyberprzestepców. Oglądajcie serial, a dowiecie się, jak potoczy się historia filmowego Wolfa oraz w jaki sposób zagrożenia i podatność na nie zostają skutecznie zniwelowane innowacyjnymi rozwiązaniami HP Secure – zachęca Lucio.

O filmie i kampanii HP

Reżyserem serialu „The Wolf” jest nominowany do nagród BAFTA Emmy Lance Acord, a montażystą – nagrodzony Oscarem Kirk Baxter.

Hakerzy to poważny i coraz powszechniejszy problem dla firm i indywidualnych użytkowników. Gdy HP poprosiło mnie o współpracę przy tym serialu, pomyślałem, że to znakomita okazja by pokazać ludziom, w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć się przed cyberatakami – powiedział Christian Slater.

W trakcie kampanii i po jej zakończeniu HP będzie intensywnie angażować się w działania na rzecz bezpieczeństwa w sieci. Alianse partnerskie, liczne wydarzenia i innowacje technologiczne zastosowane w najbezpieczniejszych urządzeniach i oferowanych rozwiązaniach to tylko niektóre z nich.

Stwierdzenie o „najbezpieczniejszych na świecie drukarkach” opiera się na przeglądzie opublikowanych w 2016 roku opracowań na temat funkcji bezpieczeństwa w konkurencyjnych drukarkach tej samej klasy. Tylko HP oferuje połączenie funkcji z zakresu bezpieczeństwa, które monitorują działanie urządzenia tak, by wykryć i natychmiast powstrzymać atak, a następnie samodzielnie zweryfikować integralność oprogramowania podczas restartu urządzenia. Lista drukarek tego typu dostępna jest pod adresem www.hp.com/go/PrintersThatProtect. Dalsze informacje na ten temat znaleźć można na stronie www.hp.com/go/printersecurityclaims. Stwierdzenie o „najbezpieczniejszych komputerach na świecie” opiera się na unikatowych i kompleksowych możliwościach z zakresu bezpieczeństwa, dostępnych bez ponoszenia dodatkowych kosztów wśród sprzedawców o rocznej wielkości sprzedaży ponad 1 mln jednostek asortymentowych, wg stanu na listopad 2016 roku, w kategorii komputerów z serii HP Elite wyposażonych w procesory 7. generacji Intel® Core®, zintegrowane rozwiązania graficzne Intel®, oraz Intel® WLAN.