Centrum Nauki Kopernik odwiedziło 8 milionów osób!

W czwartek, 5 lipca, w 8 lat od otwarcia, Centrum Nauki Kopernik gościło ośmiomilionowego zwiedzającego. Warszawianka, która nabyła ten cenny bilet wstępu, została obdarowany licznymi niespodziankami.

To jeden z biletów kupionych 5 lipca o 10.44 przez panią Klaudię z Warszawy okazał się tym ośmiomilionowym. Z tej okazji w obecności dyrektora Centrum Nauki Kopernik, Roberta Firmhofera oraz pracowników, zwiedzająca została obdarowana licznymi niespodziankami. Pani Klaudia jest stałą bywalczynią Centrum – od czerwca należy do Klubu Kopernika, umożliwiającego codzienny dostęp do wszystkich naszych atrakcji. Teraz jej karta klubowa będzie ważna przez dodatkowy rok – to upominek od Kopernika. Drugim prezentem jest tablet  firmy Samsung – partnera strategicznego Centrum.
 
Centrum Nauki Kopernik działa już prawie 8 lat i przez cały czas proponuje swoim gościom coś nowego. Wciąż się doskonali – zmienia wystawy, tworzy nowe eksponaty i testuje różnorodne formaty wydarzeń. Dba o to, by atmosfera w Koperniku sprzyjała uczeniu się i zdobywaniu nowych umiejętności.

Dlaczego do CNK ciągną miliony zwiedzających z całego świata?

To pierwsze w Polsce miejsce, w którym dzieci, młodzież i dorośli mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia z różnych dziedzin wiedzy, aby lepiej zrozumieć otaczający świat i zachodzące w nim zmiany. Jest jedną z wizytówek współczesnej Warszawy – dynamicznego miasta, wspierającego innowacyjność i doceniającego rolę nowoczesnej edukacji. Rozwój tej instytucji ma istotne znaczenie dla harmonijnego rozwoju miasta i jego mieszkańców.

Obecnie Centrum Nauki Kopernik rozszerza swoją działalność. Otwarta zostanie Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego. Będzie to interdyscyplinarny i międzysektorowy ośrodek badawczo-rozwojowy w dziedzinie edukacji (tzw. learning studies). Połączy badania z zakresu antropologii, edukacji, psychologii i socjologii oraz nowych technologii i nauk inżynieryjnych, aby na kanwie zdobytej wiedzy tworzyć prototypy i innowacyjne rozwiązania edukacyjne, wspierające rozwój kompetencji kluczowych w XXI wieku. Centrum Nauki Kopernik już teraz tworzy cały kompleks budynków: gmach główny, planetarium i usytuowany tuż przy Bulwarach Wiślanych wystawienniczy Pawilon 512. Wszystkie łączy zielony teren Parku Odkrywców. Siedziba Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego to kolejny ważny element tej przestrzeni. Stanie w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik i będzie z nim skomunikowana łącznikiem. W konkursie na koncepcję architektoniczną wzięło udział aż 35 pracowni z kraju i z zagranicy. Zwycięski projekt przygotowała wrocławska pracownia Heinle, Wischer und Partner Architekci.

CNK w liczbach – rok 2017
1 110 980 osób skorzystało z oferty programowej w  budynku,
805 119 z nich odwiedziło wystawy Centrum Nauki Kopernik,
227 339 odwiedziło planetarium Niebo Kopernika.