Carlos Sainz na VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym

Fot. VERVA Street Racing

Do zespołu Reszta Świata, który 20 września zmierzy się z czołówką polskich kierowców na Stadionie Narodowym dołącza dwukrotny mistrz świata WRC oraz zwycięzca Rajdu Dakar 2010, Carlos Sainz. Słynny „El Matador” przywiezie do Warszawy swoją najnowszą „bestię” ze stajni Peugeot Sport – Red Bull – Total, którą zamierza zawojować Dakar 2015. VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym będzie tym samym pierwszą publiczną prezentacją tego samochodu!

Peugeot_P-20140414-00184_fot.Red_Bull_Content_Pool

Ten hiszpański kierowca, który rajdową karierę rozpoczął w 1980 roku, zdobył dwukrotnie tytuł Mistrza Świata (1990, 1992) oraz czterokrotnie Wicemistrza Świata w WRC. Później, po zakończeniu rywalizacji w tej kategorii, ścigał się w rajdach cross country, wygrywając Silk Way w 2009 roku, a rok później Rajd Dakar. Sainz przyjedzie do Polski, aby zaprezentować swoje nieprzeciętne umiejętności podczas głównego show VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym, gdzie zmierzy się w kategorii „Samochody rajdowe WRC” za kierownicą Peugeota 208 Rallycross. Będzie to jego symboliczny powrót do tej mistrzowskiej serii.

STADION NARODOWY_WARSZAWA_23-02-2012_FOT_IRENEUSZ KAZMIERCZAK

Dakarowa edycja VERVA Street Racing nie mogłaby się odbyć bez prawdziwych mistrzów tego rajdu. Udział „El Matadora” to wielkie wyróżnienie dla naszej imprezy i kolejny dowód na prestiżową pozycję wydarzenia w światowym motorsporcie. Tym bardziej, że Sainz podczas VERVA Street Racing zaprezentuje samochód, którym za kilka miesięcy będzie przemierzał pustynie w Rajdzie Dakar 2015 – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

 

Pierwsze 15 tys. osób, które zakupi bilet na VERVA Street Racing, otrzyma możliwość odwiedzenia parku maszyn na zewnętrznej promenadzie Stadionu Narodowego na kilka godzin przed główną imprezą. Będzie to wyjątkowa okazja, aby z bliska obejrzeć 340-konny model Peugeot 2008 DKR, który przywiezie ze sobą Carlos Sainz. Co ciekawe, choć prym ciągle wiedzie napęd 4×4, inżynierowie w tym przypadku postawili na nietypowe dla rajdów cross country rozwiązanie, czyli udoskonalenie napędu na dwa koła.

 

Mając za sobą siedmiokrotny udział w Dakarze w kolorach Red Bulla i ścigając się samochodami o napędzie zarówno na cztery, jak i na dwa koła, Carlos Sainz podkreśla zalety aktualnego rozwiązania. Mniejsza waga takiego napędu oraz możliwość zamontowania większych kół przekłada się na zwrotność i sprawniejsze pokonywanie przeszkód. Gorąco zachęcam polskich fanów do odwiedzenia naszego stanowiska w parku maszyn i przyjrzenia się z bliska tej niezwykłej maszynie! – dodaje mistrz. Podczas Pit Party obejrzymy także kultowego Peugeota 205 Turbo 16, który wygrał Rajd Paryż-Dakar w 1987
i 1988 roku.

 

VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym to interdyscyplinarna rywalizacja mistrzów sportów motorowych, w której zmierzą się zespoły Polski i reszty świata. Kierowcy z obu drużyn (m.in. Adam Małysz i Kuba Przygoński, dwukrotny mistrz świata WRC Marcus Grönholm, zwycięzca Rajdu Dakar Carlos Sainz, Marc Coma, Helder Rodrigues i wielu innych) konkurować będą na pustynnym torze na płycie Stadionu Narodowego. Muzyczną energię, podczas występu na żywo, zapewni funkowy zespół Jamiroquai ze swoim motoryzacyjnie zapalonym liderem – Jay’em Kay’em. W ramach pokazów towarzyszących zobaczymy akrobacje na motocyklach FMX, skaczący skuter śnieżny, wyścigi kosiarek, przejazdy monster trucków i wiele innych. Show zwieńczy Destruction Race.

 

Ceny biletów kształtują się następująco:

  • Sektory G: normalny 49 zł / ulgowy 34 zł
  • Sektory C: normalny 69 zł / ulgowy 48 zł
  • Sektory D: normalny 109 zł / ulgowy 76 zł

 

Sprzedaż biletów na VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym odbywa się za pośrednictwem serwisu www.eBilet.pl.

 

Obejrzyj krótki film z treningu Adama Małysza na gdyńskiej plaży: http://youtu.be/IygBXVmwW_o

 

 

Więcej informacji na:

www.vervastreetracing.pl

www.facebook.com/vervastreetracing