Blisko 2000 nowych miejsc pracy w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu

Sektor outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu nie zwalnia tempa. Według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) pierwsze miesiące 2015 roku to zagraniczne inwestycje o łącznej wartości niemal 17 mln EUR i 1968 nowych miejsc pracy.

Polski sektor BPO/SSC oraz branża badawczo-rozwojowa (R&D) od ponad dekady rozwija się w niesłabnącym tempie. Co roku sektor powiększa się o blisko 15% przyciągając zagraniczny kapitał i tworząc kolejne miejsca pracy. Najnowsze inwestycje firm takich jak Moneygram, Atos, RBS i TRW Steering Systems udowadniają, że tempo to ma szansę się utrzymać w kolejnych latach. Jak informuje PAIiIZ, cztery wspomniane podmioty zdecydowały się na rozwój swojej działalności w Polsce.

Atos zwiększa swoją obecność w Bydgoszczy tworząc kolejne 850 etatów w obszarze ICT, Firma TRW Steering Systems wybrała Bielsko-Białą na lokalizację centrum B+R w obszarze rozwoju układów kierowniczych i w związku z tym zatrudni 68 osób. W Warszawie Moneygram tworzy centrum operacyjne na 550 osób. Również RBS (Royal Bank of Scotland) postawił na polską stolicę i planuje dalszy rozwój działalności, co przełoży się na utworzenie kolejnych 500 nowych miejsc pracy.

Branża BPO/SSC, mimo że stosunkowo młoda, zatrudnia w Polsce już blisko 200 tysięcy osób. Niezwykle pozytywnym zjawiskiem jest fakt, iż nowi inwestorzy biorą pod uwagę już nie tylko duże ośrodki: Warszawę czy Kraków, ale również w destynacje mniejsze, takie jak Bydgoszcz czy Bielsko-Biała, tworząc nowe miejsca pracy i przyczyniając się do rozwoju tych regionów – mówi Wiktor Doktór, Prezes Fundacji Pro Progressio.

Informacje o obecności na polskim rynku firm z branży nowoczesnych usług dla biznesu można na bieżąco uzyskać w systemie Best2Invest.org, który dostępny jest dla internautów w sześciu wersjach językowych.