BizTech partnerem Acunetix

BizTech Konsulting SA został partnerem handlowym i technicznym firmy Acunetix, będącej pionierem w dostarczaniu narzędzi do zaawansowanej analizy stron i aplikacji internetowych
pod kątem ich bezpieczeństwa i podatności na wszelkie ataki hakerskie, mające na celu pozyskanie lub zniszczenie danych istotnych dla działania firmy. Rozwiązania Acunetix wykorzystuje ponad 1000 firm na całym świecie, m.in. armia USA, American Express, Barclays Bank, Canon, HSBC, NASA i Sony
.

Hacking aplikacji internetowych rośnie z roku na rok i stanowi obecnie aż 75% ataków. Większość firm zabezpiecza swoje dane na poziomie sieci, natomiast zapomina o weryfikacji swoich aplikacji internetowych – które bardzo często mają bezpośrednie powiązanie z najcenniejszymi aktywami firmy, jakimi są dane własne i dane jej kontrahentów.

Ponad 70% stron internetowych posiada luki w zabezpieczeniach, które mogą prowadzić do kradzieży poufnych danych korporacyjnych, takich jak informacje o kartach kredytowych czy listy klientów.

„Hakerzy koncentrują swoje wysiłki na aplikacjach internetowych – koszyki, formularze, strony logowania, dynamiczne zawartości, itp.” – mówi Przemysław Blatkiewicz, Menadżer Produktu – Bezpieczeństwo Informacji w BizTech Konsulting SA. „Dzięki innowacyjnej technologii skanowania i analizy aplikacji, stron internetowych, zapytań SQL, skryptów Java, instalacji WordPress narzędzia dostarczane przez Acunetix nie tylko są skuteczne, ale i bardzo proste i wygodne w obsłudze. Co więcej, narzędzia te analizują rozwiązania na praktycznie wszystkich używanych dziś stacjonarnych i mobilnych systemach operacyjnych”.

Acunetix Web Vulnerability Scanner Acunetix to zaawansowana aplikacja pozwalająca sprawdzać dowolną stronę i aplikację webową pod kątem występowania podatności i możliwości przeprowadzania specjalizowanych ataków.