BirdMan symbolem warszawskiego CarSharingu

BirdMan to postać fikcyjna, obraz stworzony na potrzeby festiwalu filmowego w Poznaniu. Pretendował do miana symbolu tego wydarzenia, ustąpił jednak supermenowi. I całe szczęście, dziś może być symbolem warszawskiego CarSharingu.

Prawa do dzieła Roberta Romanowicza nabyła spółka PANEK, która właśnie wprowadza na rynek nową usługę- CarSharing, którego symbolem stał się BirdMan. CarSharing to system bezobsługowego wynajmu samochodów na minuty i godziny. Swoją formułą nieco przypomina znaną praktycznie wszystkim wypożyczalnię rowerów miejskich, z tą różnicą, że samochody udostępniane przez PANEK można zwrócić w dowolnym miejscu w Warszawie.

-Decyzja o zakupie BirdMana zapadła bardzo szybko, to było pierwsze skojarzenie, bohater idealny, przyjęty z entuzjazmem przez naszych Pracowników. Jest uroczym zawadiaką z charakterem, świetnie pasuje do usługi, którą tworzymy dla osób, lubiących nowinki, chcych się łatwo i szybko przemieszczać. Sądzę, że BirdMan spodoba się też naszym Klientom i wprowadzi trochę uśmiechu na ulice Warszawy – komentuje wybór BirdMana, Katarzyna Panek, rzecznik PANEK S.A.

Obraz Roberta Romanowicza kupił prawie 2 lata temu Prezes Firmy PANEK, Maciej Panek, który zachwycił się stylem artysty. Nie wiedział jeszcze wtedy, że wybrany przez niego z pośród wielu dzieł obraz zyska drugie życie. Już w kwietniu będzie go można podziwiać w kampanii reklamowej, fragmenty obrazu BirdMan pojawią się na przystankach i autobusach. Firma PANEK ma wiele planów związanych ze swoim nowym bohaterem, ponad wszystko jednak pragnie propagować sztukę i młodych artystów.

-Robert Romanowicz, twórca BirdMana to artysta nietuzinkowy o charakterystycznym stylu. Dla mnie to przede wszystkim wspaniały ilustrator i malarz, ale też architekt i scenograf. Zawsze kibicowałam jego twórczości, która przywodzi na myśl dziecięce chwile, ale też mocno osadzona jest w realiach rzeczywistości. To sztuka dla dorosłych, która także zachwyca dzieci. Mamy nadzieję, że dzięki wybraniu BirdMana jako symbolu CarSharingu o Robercie Romanowiczu usłyszy wiele osób. Chcemy zainteresować je twórczością artysty, ale też spowodować, żeby CarSharing zyskał ciekawe oblicze. – dodaje Katarzyna Panek

Pierwsze samochody warszawskiego CarSharingu z wizerunkiem BirdMana pojawią się na ulicach miasta już w kwietniu. W pierwszej kolejności użytkować je będzie 3 000 osób, które do 12 kwietnia zapiszą się do Wielkiego Testu CarSharingu. W kolejnym kroku, wypożyczą je Warszawiacy.