Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa we Władysławowie i Rowach

W piątek i sobotę – 17 i 18 lipca, w nadmorskich miejscowościach odbywać się będzie Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa (BAHK). Organizatorem akcji pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” jest Fundacja PKO Banku Polskiego, a partnerem – Narodowe Centrum Krwi.

Zbiórki krwi, w ramach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, prowadzone będą:

● 17 lipca – we Władysławowie, przy tzw. Estradzie Miejskiej za Urzędem Miejskim, na ulicy Józefa Hallera 19,

● 18 lipca – w Rowach, przy Muszli Koncertowej na ulicy Słonecznej.

Do BAHK może przystąpić każdy! Akcje we Władysławowie i w Rowach otwierają drugą edycję tegorocznej BAHK, która trwać będzie cały lipiec, sierpień i wrzesień. W następnej kolejności BAHK dotrze do innych miast m.in. Opola, Olszyna, Warszawy, Torunia, Zakopanego. Ale w ramach BAHK krew można oddawać w dowolnym miejscu i terminie – w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju. Wystarczy zgłosić się do najbliższego punktu krwiodawstwa wraz z certyfikatem wcześniej pobranym ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (www.fundacjapkobp.pl), po oddaniu krwi poprosić o jego podstemplowanie, a następnie przesłać go na adres Fundacji (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).

Dla osób, które podczas tegorocznej akcji trzykrotnie oddadzą krew, w tym co najmniej raz w czasie organizowanej z BAHK zbiórki, Fundacja PKO Banku Polskiego przygotowała nagrody niespodzianki. Krew, w ramach tej edycji BAHK można oddawać do 31 stycznia 2016 roku.

Zbiórki krwi Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, prowadzone są od 2009 roku. Dotychczas przyłączyło się do niej już ponad 8,3 tys. osób. Dzięki temu udało się zebrać i przekazać potrzebującym ponad 3,7 tys. litrów krwi. Fundacja PKO Banku Polskiego zachęca do udziału w tegorocznej akcji.