Bank Zachodni WBK Sponsorem Długodystansowym konkursu Marathon24

Do grona partnerów międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego Marathon24 dołączył Bank Zachodni WBK. Bank został Sponsorem Długodystansowym konkursu.

 

Marathon24, prestiżowy międzynarodowy zespołowy konkurs programistyczny, którego druga edycja – „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime” startuje już 1 września 2014 r., jest największym tego typu konkursem w Polsce i jednym z największych w Europie. Jest to wydarzenie wspierane przez najważniejsze instytucje związane z nowoczesnymi technologiami, m.in. przez Bank Zachodni WBK, który zdecydował się dołączyć do grona partnerów tegorocznej edycji Marathon24. Rejestracja do konkursu rozpoczyna się już 1 września 2014 r., kwalifikacje odbędą się 11 października 2014 r. online na stronie www.marathon24.com, natomiast Wielki Finał zostanie przeprowadzony 29 i 30 listopada 2014 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

 

Bank Zachodni WBK został Sponsorem Długodystansowym konkursu, dzięki czemu stał się jedną z organizacji czynnie wspierających rozwój polskiej branży IT oraz promujących Polskę, jako kraj stojący na wysokim poziomie pod względem dostępu do nowych technologii. Zaangażowanie Banku, który jest już kolejną instytucją finansową wspierającą Marathon24, z pewnością przełoży się na popularność konkursu i zachęci jeszcze większą liczbę informatyków do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu.

 

Mateusz Morawiecki, Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK, powiedział dzisiaj: „„Marathon24 skupia pasjonatów innowacji, młodych ludzi o otwartych umysłach. To grupa, o której zatrudnienie walczą najlepsi pracodawcy – nie tylko z Polski i niekoniecznie z branży IT. To oni mogą z powodzeniem wypromować Polskę jako lidera innowacji technologicznych, w którym gospodarka napędzana jest wiedzą i przełomowymi rozwiązaniami. Jako bank, który przoduje innowacjom w nowoczesnej bankowości, liczymy, że wspólnie z organizatorami uda nam się wyłowić programistyczne talenty. A naszym zadaniem będzie otworzyć im możliwości i przekonywać, by tworzyli i pracowali w Polsce, by tu zostawiali wartość dodaną, swoją wiedzę, swój geniusz, swoją kreatywność.”

 

Tomasz Kułakowski, Prezes Zarządu CodiLime dodał: „Z radością witamy Bank Zachodni WBK w gronie partnerów konkursu Marathon24. Jesteśmy dumni, że tak znacząca instytucja finansowa zdecydowała się zostać Sponsorem Długodystansowym naszego przedsięwzięcia i mam nadzieję, że już na stałe dołączy do grupy organizacji zaangażowanych w to wyjątkowe w skali kraju wydarzenie. Chciałbym zachęcić również inne banki i instytucje do wsparcia naszej inicjatywy, która będzie bardzo silnie wpływała na wizerunek Polski m.in. wśród zagranicznych inwestorów.”

 

Więcej informacji o konkursie, a także zdjęcia i film z finału pierwszej edycji, znaleźć można na stronie internetowej konkursu pod adresem www.marathon24.com.