Audi RS e-tron GT innowacją motoryzacyjną roku plebiscytu „The Best of Moto”

Dziś w Warszawie uroczyście wręczono statuetki zwycięzcom poszczególnych kategorii organizowanego przez serwis Moto.pl plebiscytu „The Best of Moto”. Głosami internautów i jurorów najlepszym samochodem w kategorii „Innowacja motoryzacyjna roku” zostało Audi RS e-tron GT.

Nagrodzone w plebiscycie „The Best of Moto” Audi RS e-tron GT potwierdza, że mobilność elektryczna staje się dynamiczna i fascynująca. To czterodrzwiowe coupé stanowi reinterpretację klasycznej idei gran turismo: stylistyka jest bardzo nacechowana emocjonalnie, a zastosowana technika – rewolucyjna. Dwa mocne silniki elektryczne gwarantują pewny napęd na cztery koła
i fascynujące parametry jazdy. Silnik elektryczny osi przedniej RS e-tron GT wytwarza moc 175 kW (238 KM), a silnik z tyłu — moc 335 kW (456 KM). Całkowita moc wyjściowa tego sportowego samochodu wynosi zatem 440 kW (598 KM), a moment obrotowy 830 Nm.
W trybie boostingu, moc wyjściowa na krótko się zwiększa do 475 kW (646 KM). Dodatkowo, elektryczny napęd na cztery koła steruje rozkładem momentów obrotowych między osiami — stale, płynnie i w ciągu kilku tysięcznych sekundy. Zasada napędu na cztery koła quattro, którą marka Audi wprowadziła na rynek ponad 40 lat temu, prezentuje się na nowym, fascynującym poziomie technicznym. Zawieszenie, światła, elementy obsługi, łączność i dźwięk – jednym słowem Audi RS e-tron GT to akumulacja fachowej wiedzy technicznej i zamiłowania marki Audi do dopracowywania szczegółów.

„Czterodrzwiowe coupé Audi RS e-tron GT to pojazd typu gran turismo charakteryzujący się dynamiczną elegancją, a jednocześnie to Audi, jakiego świat jeszcze nie widział. RS e-tron GT jest mocny, sportowy, pewny siebie i naładowany emocjami. Odzwierciedla zamiłowanie Audi do tworzenia samochodów” – mówi Jadwiga Borowińska, PR manager Audi. „Doskonale nadaje się do codziennego użytkowania, a także do dalekich podróży. Łączy w sobie doskonałość, fascynację
i innowacje, co zwróciło uwagę zarówno internautów, jak i jurorów plebiscytu „The Best of Moto”. Jest mi bardzo miło i jestem bardzo dumna, że to właśnie RS e-tron GT głosami internautów i jurorów zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Innowacja motoryzacyjna roku”.

W „The Best of Moto” nagrodę główną przyznaje jury, w skład którego wchodzą nie tylko dziennikarze serwisu Moto.pl, ale także przedstawiciele innych mediów, specjalizujący się
w dziedzinie motoryzacji, oraz internauci. W tym roku, podobnie jak podczas trzeciej edycji,
w plebiscycie wyodrębniono 11 kategorii specjalnych i cztery kategorie eksperckie. Dodatkowo przyznana została jedna nagroda główna. Głosowanie jurorów i internautów trwało od 20 września do 15 listopada br., a zwycięzcy zostali ogłoszeni dziś, podczas uroczystej gali plebiscytu.