Audi przedstawia pierwszy wyścigowy rower z włókna węglowego
  • Audi Sport Racing Bike – przykład przewagi dzięki technice

  • Prezentacja niezwykłego roweru na stoisku Audi podczas Salonu Samochodowego w Genewie

Ingolstadt/Genewa, 9 marca 2015 r. Sportowa stylistyka i lekka konstrukcja Audi ma teraz także swą dwukołową wersję. Audi Sport Racing Bike to zaawansowany, wyścigowy rower marki Audi zbudowany z włókna węglowego, który pojawi się na rynku w limitowanej serii. Audi Sport Racing Bike został zaprezentowany podczas 85. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. 

Rower Audi Sport Racing Bike został zbudowany przez cztery pierścienie,
we współpracy z firmą CarbonSports. Cała ten projekt ma wyjątkowy charakter. Kolory dobrano w studiu koncepcyjnym Audi Konzept Design Studio w Monachium. Siodełko, obciągnięte skórą Feinnappa, to detal z nowego modelu Audi R8.
Ramę, ważącą zaledwie 790 g oraz koła wykonano z karbonu, a dokładniej z włókna karbonizowanego T1000, którego koncern z Ingolstadt używa już do produkcji kokpitu sportowego Audi R18 e-tron quattro. Dzięki technice i innowacyjnemu myśleniu, otrzymujemy
rower w modnej stylistyce Audi Sport Look, ważący zaledwie 5,8 kg. Limitowana seria produkcyjna to zaledwie 50 sztuk, a każdy rower otrzyma plakietkę oznaczoną cyfrą od 1 do 50. Audi Sport Racing Bike w cenie od 17.500 euro dostępny jest wyłącznie na indywidualne zamówienia.