ASUS zapowiada płytę główną dla stacji roboczych z chipsetem X99 Express

Portfolio płyt głównych dla stacji roboczych firmy ASUS powiększy się o model X99-WS/IPMI z chipsetem Intel® X99 Express. Posiada rozwiązania podnoszące wydajność chłodzenia oraz autorski ASUS OC Socket, który zwiększa potencjał przetaktowywania procesora i pamięci. Płyta zgodna jest z najnowszym standardem zarządzania systemami Intelligent Platform Management Interface 2.0 (IPMI 2.0) i modułem zarządzania zdalnego ASUS ASMB8-iKVM. Powstała z myślą o zastosowaniach profesjonalnych jak np. przeprowadzanie transakcji na dużą skalę na globalnych rynkach finansowych.

 

Wydajność powyżej oczekiwań

Płyta X99-WS/IPMI wyposażona została w innowacyjny, opracowany przez ASUS OC Socket, który oczekuje na uzyskanie patentu. To unikalne gniazdo posiada dodatkowe piny, co oznacza najlepsze wykorzystanie funkcjonalności procesora Intel ‘Haswell-E’. W połączeniu z ASUS UEFI BIOS umożliwia osiągnięcie wyższego taktowania pamięci DDR4 i niższej latencji. Zwiększa również stabilność podczas podkręcania, także tego w wydaniu ekstremalnym z wykorzystaniem ciekłego azotu (LN2).

Duże możliwości rozbudowy

X99-WS/IPMI z ośmioma złączami DDR4 DIMM oraz pięcioma złączami PCI Express 3.0 x16 oferuje wiele opcji rozbudowy i wydajność. Jej konstrukcja zapewnia duży przepływ powietrza. Procesor i moduły pamięci ułożone są równolegle, co przekłada się na efektywne chłodzenie i zwiększone możliwości. Model ten sprawdzi się w centrach danych i stacjach roboczych.

Zdalne zarządzanie serwerem

Zgodny z IPMI 2.0 moduł ASMB8-iKVM umożliwia niezwykle proste, zdalne zarządzanie. Z narzędziem ASUS System Web-based Management (ASWM) Enterprise, którego interfejs jest dostępny poprzez przeglądarkę internetową, administratorzy mogą oszczędzić dużo czasu.

ASMB8-iKVM umożliwia ciągłe, zdalne monitorowanie i diagnozowanie, nawet jeśli system operacyjny serwera nie działa lub jest wyłączony. Pozwala na scentralizowane zarządzanie i wykonywanie takich czynności jak: aktualizacja BIOSu, zapis błędów, udostępnianie oprogramowania, planowanie zadań, zdalne sterowanie i kontrola zasilania.

Wysokiej jakości komponenty

X99-WS/IPMI wykorzystuje najwyższej klasy komponenty o maksymalnej wydajności. Znajdują się wśród nich tranzystory Dr. MOS, które oszczędzają miejsce i obniżają temperaturę oraz ekskluzywne dławiki Beat Thermal Chokes II. Wykazują one wysoką wytrzymałość i wydajność energetyczną na poziomie 94 proc. przy normalnym użytkowaniu. Specjalny design sprawia, że dławiki mają o 5°C niższą temperaturę, co wraz z wykonaną ze złota powłoką znacznie zwiększa stabilność i ogranicza do minimum straty energii.

X99-WS/IPMI wykorzystuje japońskie kondensatory 12K, które są w stanie wytrzymać do 12 tys. godzin pracy w temperaturze sięgającej nawet 105°C, czyli znacznie dłużej niż standardowe rozwiązania przeznaczone do codziennego użytku. Przy typowej temperaturze 65°C, kondensatory te wykazują żywotność rzędu 1,2 miliona godzin – ponad sto lat ciągłego używania.

Opracowane przez firmę ASUS, ekskluzywne złącze zasilania – ProCool – dostarcza bardzo bezpieczne i ścisłe połączenie z płytą główną. Taki układ jest znacznie bardziej wytrzymały oraz zwiększa wydajność energetyczną: zapewnia niższą impedancję i lepsze rozpraszanie ciepła, co przekłada się na niższą temperaturę pracy.

 

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST.