ASUS Republic of Gamers zapowiada kartę  graficzną Matrix GTX 980

Wśród kart z najnowszym procesorem graficznym NVIDIA® GeForce® GTX 980 nie mogło zabraknąć konstrukcji Matrix – opracowanej przez zespół ASUS Republic of Gamers i znanej z dużych możliwości przetaktowywania. Dzięki obsłudze rozdzielczości 4K/UHD 4096×2160 zapewnia doskonałą jakość obrazu w grach. Wykorzystuje technologie DirectCU II i CoolTech, które współpracują z nową funkcją Memory Defroster. W teście 3DMark® 11 Performance uzyskała już imponujący wynik 28557, ustanawiając tym samym nowy światowy rekord wydajności graficznej.

 

Wysoka jakość i osiągi

ROG Matrix GTX 980 pracuje w trybie Boost z taktowaniem rzędu 1342MHz, czyli o 126MHz szybciej niż konstrukcje referencyjne. Dla użytkowników oznacza to o 13 proc. płynniejsze klatkowanie w najbardziej wymagających graficznie grach komputerowych. Dzięki 4GB wbudowanej, szybkiej pamięci GDDR5, karta obsługuje wysokie rozdzielczości i dostarcza obraz o dużym poziomie szczegółowości.

Ekstremalne, a jednocześnie intuicyjne przetaktowywanie

Karta została wyposażona w autorskie, zaawansowane dodatki i oprogramowanie, które ułatwiają zwiększanie wydajności. Memory Defroster to technologia przeznaczona dla zaawansowanych overclockerów. Umożliwia szybkie odmrażanie pamięci karty graficznej podczas podkręcania w temperaturach poniżej zera. ROG Matrix GTX 980 posiada także możliwość zamontowania systemu chłodzącego z płynnym azotem (LN2). Maksymalne wykorzystanie mocy karty i osiągnięcie najlepszych wyników staje się jeszcze prostsze. Dodatkowo tryb Safe Mode wspomaga bezpieczeństwo podczas przetaktowywania – jeden przycisk umożliwia natychmiastowe przywrócenie domyślnych ustawień BIOSu.

Za stabilną pracę odpowiada 14-fazowy moduł regulacji napięcia DIGI+ z technologią Super Alloy Power. Japońskie kondensatory 10k black-metallic i ekstremalnie wydajne tranzystory zapewniają wytrzymałość na obciążenia i wysokie temperatury. Tak wyposażona karta poradzi sobie z ekstremalnym przetaktowywaniem przy zachowaniu cichej kultury pracy, a użytkownicy będą mogli cieszyć się wysokimi osiągami bez jakichkolwiek zakłóceń podczas gry.

Skuteczne chłodzenie i wygląd ROG

Dobrze znane i doceniane technologie DirectCU II oraz CoolTech oznaczają skuteczną i wydajną eliminację ciepła.

DirectCU to innowacyjny, zaprojektowany przez firmę ASUS system chłodzenia. Wykorzystuje 10-milimetrowe, miedziane przewody cieplne, które są w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym. Ciepło jest rozpraszane szybko i efektywnie. Karty ROG Matrix GTX 980 posiadają nowe, dobrze wyglądające radiatory z matowo-czarnym wykończeniem.

Wentylator CoolTech wykorzystuje hybrydową konstrukcję łopatki i łożyska. Wielokierunkowy przepływ powietrza przyspiesza usuwanie ciepła, co przyczynia się do stabilnego działania grafiki. Oprócz zaawansowanego chłodzenia, hałas wentylatora jest zmniejszony dzięki specjalnie opracowanemu tłumikowi. Karta osiąga o 25 proc. (11°C) niższą temperaturę i trzykrotnie (8dB) cichsze działanie w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi.

Diody LED w ROG Matrix GTX 980 wskazują poziom obciążenia procesora graficznego i pozwalają na monitorowanie działania.

Bezpieczne przetaktowywanie i udostępnianie z GPU Tweak

Kartę ROG Matrix GTX 980 wyposażono w aplikację GPU Tweak, która umożliwia intuicyjną kontrolę nad taktowaniem procesora graficznego i pamięci, prędkością wentylatora i granicami zużycia energii. GPU Tweak w wersji ROG pozwala na szczegółową kalibrację obciążenia i regulację częstotliwości VRM. Pełna kontrola nad wieloma parametrami zwiększa możliwości podkręcania i daje potencjał do bicia światowych rekordów.

Oprócz tego narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym, a inni użytkownicy mogą śledzić rozgrywkę na żywo. Okienko strumieniowania można opatrzyć tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.


KLUCZOWE INFORMACJE

  • Zespół ASUS Republic of Gamers (ROG) zapowiedział dziś wprowadzenie na rynek Matrix GTX 980 – karty graficznej dla graczy z najnowszym procesorem graficznym NVIDIA® GeForce® GTX 980.
  • ROG Matrix GTX 980 wyposażono w ekskluzywny system chłodzenia DirectCU i funkcje przetaktowywania, dzięki czemu jest w stanie osiągnąć płynny obraz i wydajność gier o 13 proc. większą, niż karty referencyjne.
  • Karta ROG Matrix GTX 980 uzyskała wynik 28557 w teście 3DMark® 11 Performance, ustanawiając tym samym nowy światowy rekord wydajności graficznej.


DOSTĘPNOŚĆ I CENY

Karta ASUS ROG Matrix GTX 980 będzie dostępna w Polsce na początku stycznia 2015 r.

Sugerowana cena detaliczna: 2599 zł brutto

 

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST.