ASUS prezentuje technologie, które zmieniły nasze życie

ASUS od zawsze stawiał sobie za cel przybliżanie ludziom najnowszych technologii, dlatego z okazji 25 rocznicy swojej działalności postanowił zbadać jakie technologie ostatniego ćwierćwiecza miały największy wpływ na nasz rozwój cywilizacyjny i komfort życia.

Mamy szczęście żyć w czasach wielkich przełomów technologicznych, gdzie nieustannie zalewają nas nowe wynalazki, podczas gdy inne odchodzą w niepamięć. 25 lat temu nikt nie marzył nawet, że urządzenie wielkości paczki papierosów będzie mogło służyć do rozmawiania z osobą znajdującą się tysiące kilometrów od nas, a za pomocą kilku ruchów palca znajdziemy w nim informacje z dowolnej wybranej przez nas dziedziny. Cyfrowa telefonia komórkowa, która zrewolucjonizowała znany nam świat, pozwalając na rozwój kolejnych technologii mobilnych, została uznana za najważniejszą technologię ostatniego ćwierćwiecza – swój głos oddało na nią 25,5% głosujących.

Za drugi najważniejszy milowy krok w dziedzinie nowych technologii uznano WWW. To dzięki tej najpopularniejszej usłudze internetowej korzystamy dziś z serwisów tematycznych, wyszukiwarek, portali społecznościowych i sklepów internetowych. WWW o włos przegrało z cyfrową telefonią komórkową – zdobyło 25% głosów w sondzie ASUSa.

Trzecia najważniejsza technologia ostatnich 25 lat bezpośrednio wiąże się z dwiema poprzednimi, choć zagłosowało na nią znacznie mniej osób. Zdaniem 6% głosujących to Wi-Fi jest najistotniejszym rozwiązaniem technologicznym ostatniego ćwierćwiecza. Umożliwia nam łączenie się z Internetem w domu i w miejscach publicznych na wszystkich urządzeniach.

Sonda została przeprowadzona na profilu ASUS Polska na Facebooku. Wzięło w niej udział 435 osób.