APS SA  z szansą na europejskie kontrakty

Zagranicznych partnerów m.in. z branży energii odnawialnej i energetycznej poszukuje APS SA na europejskich targach sektora maszynowego i metalowego. W listopadzie spółka wzięła udział w dwóch takich imprezach- MIDEST 2014 we Francji i  ELMIA SUBCONTRACTOR 2014 – w Szwecji

To największe na świecie imprezy wystawiennicze z zakresu kooperacji i podwykonawstwa przemysłowego.

– Poszerzanie kontaktów zagranicznych i nawiązywanie nowych, umożliwiających pozyskiwanie atrakcyjnych zleceń i inwestycji zarówno w kraju jak i poza granicami – to główny powód udziału w tych imprezach – mówi Jerzy Busłowski, wiceprezes APS SA. – Ponadto targi pozwalają odkrywać trendy, procesy technologiczne i innowacje realizowane przez wystawiających się podwykonawców, a jednocześnie pokazać nasz potencjał.

I we Francji, i w Szwecji APS zaprezentowała swoją ofertę usług automatyki i elektryki dla przemysłu i energetyki, kładąc szczególny nacisk na jej kompleksowość: usługi projektowe, programistyczne, rozdzielnice elektryczne, szafy sterownicze i prace montażowe.

– Targi te to okazja do poszukiwań partnerów z branży energetycznej i z branży energii odnawialnej o dowolnej wielkości, dla których działalność naszej firmy może stanowić  uzupełnienie ich oferty- dodaje Jerzy Busłowski – Poszukiwaliśmy też firm zagranicznych zainteresowanych współpracą w automatyzacji procesów przemysłowych i współpracą w produkcji szaf i rozdzielni elektrycznych zarówno na terenie Polski jak i UE.

W tegorocznych Międzynarodowych Targach Podwykonawstwa Przemysłowego MIDEST 2014 w Paryżu prezentowali się m.in. wystawcy z branży usług dla przemysłu, elektryki, elektroniki, obróbki metali i tworzyw sztucznych, automatyki, sprzętu przemysłowego i usług środowiskowych z 38 krajów świata. W imprezie uczestniczyło też ok. 40 tys. zwiedzających z różnych kontynentów.

– Z racji przewagi firm z branży metalowej te targi były nowym doświadczeniem dla nas jako wystawców – mówi Tomasz Juchimowicz, specjalista ds. przygotowania ofert w APS SA. – Z nawiązanych kontaktów wynika, że mamy szansę na realizację robót we wschodniej Europie np. z francuską grupą, skupiającą firmy z branży energetycznej, chemicznej i żywnościowej, działające na terenie całej Europy. Rozmowy dotyczyły współpracy w zakresie robót elektrycznych przy inwestycjach zagranicznych grupy. Zainteresowanie wzbudzała również nasz oferta, dotycząca prefabrykacji rozdzielnic elektrycznych.
Z kolei Międzynarodowe Targi Poddostawców Przemysłu Maszynowego i Elektromaszynowego ELMIA Subcontractor w szwedzkim Jönköping skupiły blisko 1200 wystawców z 31 krajów świata. APS SA prezentowała swoją ofertę w ramach polskiego stoiska, skupiającego kilkanaście firm głównie z branży przemysłu samolotowego, motoryzacyjnego i mechaniki inżynieryjnej – pierwszej takiej wspólnej wystawy na tych targach.
– Jeden z ciekawszych kontaktów w zakresie rozdzielnic elektrycznych nawiązaliśmy z firmą, działająca jako generalny wykonawca
instalacji przemysłowych na rynkach skandynawskich – opowiada Tomasz Juchimowicz. – Omówiliśmy możliwości współpracy przede wszystkim w zakresie dostaw tych rozdzielnic, ale również podwykonawstwa w robotach branży elektrycznej i automatycznej.
Zainteresowanie zwiedzający wzbudziła też oferta APS  z zakresu wykonywania
dokumentacji projektowych, prac programistycznych i montażowych.

– Z uwagi na specjalistyczną i kompleksową ofertę, spełniającą standardy europejskie, a przy tym konkurencyjne, w porównaniu do skandynawskich, ceny  naszych usług wierzymy, że wiele z nawiązanych kontaktów zaowocuje pozyskaniem ciekawych kontraktów – dodaje Tomasz Juchimowicz.  – Tym bardziej, że mamy już takie doświadczenia – w listopadzie podpisaliśmy kolejny  kontrakt z firmą fińską, wykonującą specjalistyczne prace związane z instalacjami biomasy na terenie Polski. To i te targi utwierdzają nas w przekonaniu, że Skandynawia to perspektywiczny rynek dla naszej branży.

APS SA uczestniczyła w obu imprezach targowych w ramach projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej”, realizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

Projekt adresowany jest do przedsiębiorstw z sektora maszynowo-metalowego, działających na terenie pięciu województw Polski Wschodniej, tj. lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.