Anna Starmach nową ambasadorką akcji „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz”

Już dziś 5 edycja ogólnopolskiej Akcji SOS Wiosek Dziecięcych „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz”. W tym dniu ponad 300 lokali gastronomicznych w całej Polsce przekaże 10% od obrotu na rzecz edukacji dzieci opuszczonych i osieroconych. Do akcji przyłączyła się znana z dobrego smaku Anna Starmach.

Pierwszy raz z działalnością Stowarzyszenia Pani Anna zetknęła się w czerwcu, kiedy to 11. letnia Wiktoria, podopieczna SOS ze świetlicy środowiskowej w Skórcu, napisała do niej list:

Chciałabym się spotkać z Anią Starmach, bardzo ją lubię, oraz Ona świetnie gotuje. Gdy będę duża, chcę zostać kucharką i założyć restaurację, którą nazwę „Rodzinka”. W tej restauracji chciałabym powiesić zdjęcie z Anią, oraz zdjęcia moje z mojego dzieciństwa. Ta restauracja mam nadzieję będzie przyjemna i ciepła, każdy gość będzie się czuł jak w domu i mam nadzieję, że Pani Ania będzie odwiedzała moją restaurację, a może da mi kilka wskazówek.

Anna Starmach, jak sama twierdzi, rzadko się wzrusza, ale ten list poruszył ją do głębi.

Dzieci, którymi opiekuje się Stowarzyszenie to dzieci porzucone, osierocone i zagrożone utratą rodzicielskiej opieki. Kiedy trafiają pod opiekę Stowarzyszenia są bardzo zaniedbane, także pod względem edukacyjnym, dlatego organizacja robi wszystko by znaleźć fundusze na wyrównanie tych braków. Anna Starmach bez wahania zdecydowała się pomóc. Efektem spotkania Ani z Wiktorią było piękne zdjęcie w charytatywnym kalendarzu SOS „Podaruj dzieciom przyszłość”, który można nabyć w sieci handlowej Kaufland oraz księgarni internetowej Gandalf, a z którego dochód zostanie przeznaczony na wyrównanie szans edukacyjnych podopiecznych Stowarzyszenia.

Kiedy Ania dowiedziała się, że organizacja prowadzi także akcję, która jest bardzo blisko związana z gotowaniem, bez wahania zgodziła się dołączyć do Tomasza Jakubiaka i zostać jej ambasadorką.

Zostanie Ambasadorką Akcji „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz”  to dla mnie ogromna przyjemność zwłaszcza, że akcja związana jest z gotowaniem i bezpośrednio dotyczy mojej pracy. Poznałam dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i na własne oczy zobaczyłam jak wielkie są ich potrzeby, aby miały równy start w dorosłe życie i godne warunki by prawidłowo się rozwijać. Kto wie może któreś z podopiecznych również zwiąże swoją przyszłość z gastronomią. Zachęcam zarówno restauratorów aby przyłączyli się do akcji i oddali 10% z rachunków na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia, jak i wszystkich ludzi aby 13 października udali się do wybranych restauracji i zjedli do syta wspierając SOS Wioski Dziecięce. – mówi Anna Starmach.

Akcja „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” odbywa się w całej Polsce. Lista lokali biorących udział w Akcji znajduje się na www.wioskisos.org/im-wiecej. Każdy może wejść na stronę, znaleźć lokal w swojej okolicy i 13 października zjeść do syta w szczytnym celu. 10% z każdego rachunku powędruje na konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i pozwoli sfinansować dodatkowe zajęcia edukacyjne i wyrównawcze dla potrzebujących dzieci.