Alumast uzyskał zgodę KE na pomoc publiczną

Fot. Alumast SA

Alumast SA – czołowy producent i dostawca masztów flagowych oraz słupów oświetleniowych w Polsce – w dniu 25 lipca otrzymał od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów informację o uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Europejskiej na przyznanie pomocy publicznej. Zgoda KE oznacza przydzielenie rządowej dotacji na restrukturyzację w kwocie 4,77 mln zł.

Udzielenie pomocy nastąpi po zapewnieniu przez Alumast SA wkładu własnego wysokości około 1,2 mln zł, stanowiącego około 25% kosztów restrukturyzacji. Spółka pozyska wymaganą kwotę dzięki podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji 1,2 mln akcji serii L o wartości 1 zł każda.

„Obecnie Alumast jest jedną z niewielu firm w Polsce, która posiada odpowiedni know-how, sieć produkcyjną oraz dystrybucyjną, by móc w pełni odpowiedzieć na nadchodzące zmiany w podejściu do infrastruktury przydrogowej. Już od 1 stycznia 2015 roku nowo stawiane nośniki oświetleniowe będą musiały spełniać surowe unijne wymogi w zakresie bezpieczeństwa biernego. Alumast jest jednym z nielicznych producentów takich rozwiązań w Polsce. Ponadto spółka dostarcza sprawdzone nośniki reklamy, z których korzystają największe koncerny paliwowe i piwowarskie– mówi Zbigniew Szkopek, prezes Alumast SA.

Flagowym produktem Alumastu są nowoczesne słupy z kompozytów polimerowych. Spółka jako pierwsza w tej części Europy uruchomiła własny zakład produkcyjny dla tego typu rozwiązań. Jego praca rozpoczęła się w 2008 roku. W tym samym roku produkty kompozytowe zdobyły wyróżnienie na targach Energetab w Bielsku-Białej, a w roku 2010 otrzymały nagrodę Ministra Infrastruktury podczas targów Infrastruktura w Warszawie. Dzięki nieprzewodzeniu prądu są idealnym rozwiązaniem dla branży energetycznej, drogowej i kolejowej. Oprócz zastosowania do oświetlenia dworców i terenów kolejowych, słupy kompozytowe są również doskonałym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Alumast jest sprawdzonym dostawcą słupów oświetleniowych dla PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Tylko w 2013 roku spółka dostarczy ok. 1.000 sztuk standardowych i łamanych nośników źródeł światła o wysokości od 5 do 9 metrów. Wartość zamówienia wyniosła przeszło 1.000.000 złotych. Rozwiązania zainstalowano m.in. przy nowoczesnej stacji PKP – Stadion w Warszawie. Największy do tej pory kontrakt z operatorem linii kolejowych w Polsce opiewał na kwotę ponad 1,26 mln złotych. Alumast współpracuje ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe SA od przeszło 4 lat.