Aktywny wypoczynek w Polsce

Z badań PBS o prognozach wyjazdów wakacyjnych Polaków wynika, że aż 64 % obywateli spędzi urlop w kraju. Co nie oznacza, iż podczas urlopu, najchętniej wybieranego nad polskim morzem, będziemy tylko leniuchować na piasku. Wiele osób deklaruje aktywny wypoczynek związany z uprawianiem sportu lub szuka nowych przygód dostarczających niezapomnianych emocji.

Propagowana w mediach wiedza na temat zdrowego stylu życia powoli procentuje. W Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszy się aktywność fizyczna. Serwis prezent marzeń przeprowadził sondę z której wynika, że aż 84% ankietowanych uprawia sporty, z tego 36% regularnie. W grupie osób deklarujących aktywność fizyczną przeważają osoby z wykształceniem wyższym, ponad 60%. Uprawianie sportu deklarują przede wszystkim ludzie młodzi, 43% z nich to osoby w wieku 25-34 lata, 31 % respondentów to osoby poniżej 24 roku życia.

W czasie letnich urlopów spędzanych w Polsce chętnie aktywnie wypoczywamy korzystając z rowerów i kajaków oraz zwiedzamy nowe miejsca. Coraz częściej jednak, jak przedstawia analiza serwisu prezent marzeń oprócz dyscyplin pozwalających na wyciszenie i relaks, wiele osób decyduje się na sporty ekstremalne dostarczające niezapomnianych emocji i adrenaliny.

Lato sprzyja przygodom. Chęć doświadczenia czegoś niezwykłego i towarzysząca temu pozytywna adrenalina sprawiają, że np. kitesurfing , skok na bungee czy lot motolotnią jest dla wielu ludzi nie lada przeżyciem, a często również spełnieniem marzeń – mówi Kornel Piesio, PR Manager serwisu prezent marzeń.

Jak wynika z sondy i zrealizowanych zamówień największym zainteresowaniem cieszą się aktywności związane z motoryzacją, jak drifting, przejażdżki luksusowymi, sportowymi autami i rajdowymi. Drugie miejsce zajmują doznania w powietrzu czyli: loty paralotnią czy balonem. W czasie wakacji rośnie też zainteresowanie sportami wodnymi, oprócz wypraw pod żaglami, chętnie pływamy skuterami, nurkujemy i uczymy się windsurfingu.

Pojawiają się również nowe dyscypliny sportowe jak na przykład flyboard, który podbija świat. Sprzęt umożliwia latanie nad wodą, skoki delfina, pływanie pod wodą z dużą prędkością, a nawet wykonywanie skomplikowanych ewolucji w powietrzu dzięki butom, podłączonym giętką rurą do źródła wody pod ciśnieniem – komentuje Kornel Piesio. Jest to całkowicie bezpieczna rozrywka, która dostarcza niesamowitych wrażeń – dodaje Kornel Piesio z serwisu prezent marzeń.

Urlop wakacyjny w Polsce nie musi być nudny. Przy niewielkim nakładzie środków finansowych i chęci, możemy aktywnie spędzić czas w powietrzu lub w wodzie. Zastrzyk energii i możliwość doznania nowych, mocnych wrażeń, o których będzie pamiętać długo po urlopie, skłania coraz więcej osób do korzystania z firm oferujących niestandardowe przeżycia.