Akademia Kapitana Natec Genesis – z myszką i klawiaturą za pan brat

Najmłodsi są ciekawi świata. Nie wystarcza im już posiadanie najlepszego sprzętu czy zdobywanie nowych osiągnięć w ulubionej grze wideo. Specjalnie z myślą o najbardziej ciekawskich, Natec Genesis wraz z agencją Entrymedia przygotowały Akademię Kapitana Natec Genesis – kampanię edukacyjną, dzięki której fani marki poznają tajniki działania sensorów, różnice między klawiaturą mechaniczną i membranową, czy sposób wydobywania się dźwięku z słuchawek.

Pomysłodawcami niecodziennej akcji są Krystian Gulik i Michał Jastrzębski z agencji Entrymedia. Panowie postanowili w przystępnej formie zaserwować sporą dawkę wiedzy elektronicznej za pośrednictwem najpopularniejszych mediów społecznościowych. Skąd pomysł na taką kampanię? Ojcowie akcji odpowiadają:

 „Stwierdziliśmy, że przekażemy najmłodszym fanom marki, ale i nie tylko, wiedzę na temat sprzętu gamingowego. Co prawda jest ona dostępna po części w Internecie, ale my chcielibyśmy to wszystko zebrać i przedstawić w jak najprostszej formie. Nasze materiały będą dotyczyć sprzętu takiego jak: myszki, słuchawki, klawiatury, podkładki, a także to, jak dbać o swoje zdrowie przed PC” – powiedział Krystian Gulik, Junior Marketing Specialist.

Centralną postacią kampanii będzie Kapitan Genesis, który za pomocą infografik przedstawi najmłodszym tajniki działania sprzętu komputerowego oraz spróbuje przekonać ich do korzyści płynących z odpowiedzialnego korzystania z rozrywki elektronicznej. 

„Poprzez publikacje tych materiałów mamy nadzieję, że dzieci będą miały łatwy dostęp do wiedzy, a dzięki ciekawej formie chętniej sięgną po lekturę w której przekażemy sporo nowinek technicznych w przystępny sposób” – komentuje Michał Jastrzębski, Specjalista ds. Social Media. 

Kampania startuje 7 września b.r. Materiały w formie infografik i poradników będą prezentowane raz na tydzień na fanpage’u oraz na stronie internetowej producenta Natec Genesis.