8 mln zł dopłat dla klientów Home Broker

Od początku roku Home Broker pośredniczył w udzieleniu kredytów z dopłatą w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych na łączną kwotę 51 mln zł. W ramach preferencyjnych kredytów klienci firmy uzyskają niemal 8 mln zł dopłat na zakup nowych mieszkań.

 

Od początku 2014 roku, czyli odkąd działa program dopłat Mieszkanie dla Młodych, Home Broker pośredniczył w wypłacie 250 preferencyjnych kredytów o łącznej wartości 51 mln zł. Oznacza to sumę dopłat do kredytów na zakup nowych mieszkań w wysokości niemal 8 mln zł. – Współpracujemy z kilkuset deweloperami w całym kraju. Będąc pośrednikiem w sprzedaży nowych mieszkań i doradcą finansowym, możemy zaproponować nieruchomość i kredyt pod jednym dachem – mówi Paweł Komar, członek zarządu Home Brokera.

 

Bank Gospodarstwa Krajowego wpłaca pieniądze na konto dewelopera, dzięki czemu kupujący płaci o ok. 10-15% mniej za mieszkanie i zaciąga o tyle mniejszy kredyt. – Dopłaty często zastępują kupującym obowiązkowy wkład własny i zgromadzone środki mogą przeznaczyć na przykład na wykończenie mieszkania – dodaje Paweł Komar. Miastem, w którym doradcy Home Brokera pośredniczyli w największej liczbie preferencyjnych kredytów jest Warszawa, gdzie udzielono ich 68. Kolejnym miastem jest Wrocław, tu dopłaty uzyskały 42 osoby, na trzecim miejscu jest Trójmiasto z 41 kredytami.

 

Salon Rynku Pierwotnego Home Broker – to wynik zwiększenia aktywności firmy w obszarze sprzedaży nowych mieszkań. W oddziałach firmy można:

– porównać oferty mieszkań deweloperskich,

– uzyskać odpowiedź na pytania związane z procesem zakupu mieszkania z rynku pierwotnego,

– skorzystać z pomocy w sprawach prawno-formalnych związanych z finalizacją transakcji.