Ponad 5000 tysięcy uczniów zaangażowanych w naukę języka angielskiego!

Zwykle mawia się, że uczniowie nie przepadają za nauką, szczególnie tych przedmiotów, które sprawiają im trudność. Jednak organizatorom
Mistrzostw „Langloo Cup” udało się zainteresować językiem angielskim aż 5024 młodych osób z ponad 700 szkół w całej Polsce, którzy do tej pory łącznie spędzili na multimedialnej platformie aż 31 348 godzin.

Od 12 listopada br. uczniowie, których szkoły zgłosiły się do udziału w mistrzostwach w nauce języka angielskiego, trenują naukę na multimedialnej platformie langloo.com/langloocup. Dzięki zamieszczonym tam materiałom edukacyjnym, mają dostęp do tysięcy ćwiczeń językowych i zagadnień gramatycznych, które pozwalają im samodzielnie powtarzać nowo zdobytą wiedzę, a także utrwalać tę zdobytą już wcześniej.

Co ważne, mistrzostwa nie są konkursem na najlepszą znajomość języka. Tutaj liczy się rzeczywisty postęp w nauce, jaki poczynili uczniowie w określonym czasie. Test końcowy podsumowujący osiągnięcia zaplanowany został na 15 grudnia br. Tuż przed świętami Organizatorzy ogłoszą wyniki i przekażą nagrody. Najlepsza drużyna wraz z nauczycielem wygra wycieczkę do Londynu oraz laptopa, a zwycięzcy indywidualni – nowoczesne tablety. Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w „Langloo Cup” otrzymają dostęp do bezpłatnej nauki języka na platformie e-learningowej langloo.com do końca roku szkolnego 2014/2015, a najlepsi wygrają kursy online dla całej szkoły.

Mimo tego, że rywalizacja między szkołami trwa od niespełna miesiąca organizatorzy wyciągnęli już pierwsze wnioski – „Liczba uczestników, która zgłosiła do projektu w tak krótkim czasie, potwierdza naszą tezę, że nauka języka angielskiego jest dla Polaków ważna. Mimo tego, że j. angielski jest powszechny, a także dostępny w szkołach w ramach zajęć obowiązkowych, zarówno młodzież jak i rodzice cały czas szukają alternatywy, by lepiej, skuteczniej i więcej się go uczyć” – mówi Aneta Woźniak, organizatorka Mistrzostw. „Dzięki nowym technologiom nauka staje się także łatwiejsza oraz bardziej dostępna dla wszystkich tych, którzy chcą się uczyć i posiadają dostęp do Internetu, bez względu na miejsce pobytu. Pomysł na organizację Mistrzostw był krokiem w stronę przeciwdziałania wykluczeniu oraz próbą wyrównania szans dzieci i młodzieży w dostępie do nowoczesnej edukacji, jaką jest coraz bardziej popularny e-learning” – dodaje. Co warte podkreślenia, kursy online stanowią alternatywę dla stacjonarnych korepetycji, pozwalają na dowolne zarządzanie własnym czasem oraz dostosowanie tempa oraz intensywności nauki do potrzeb kursanta. E-learning to także trend, który wciąż się rozwija wykorzystując nowe narzędzia, zmierzając w stronę m-learningu, czyli nauki poprzez urządzenia mobilne. Szacuje się, że nawet 80% dzisiejszych użytkowników komputerów za kilka lat przeniesie się wyłącznie na pracę na smartphonach, phabletach i tabletach.