Ponad 3 miliona pobrań Real Boxing w dwa tygodnie

Real Boxing™ w TOP 200 BEST GROSSING w USA.  Real Boxing™ w wersji bezpłatnej okazał się strzałem w dziesiątkę. W ciągu dwóch  tygodni gra została pobrana w ponad 3 milionach egzemplarzy.

 

Vivid Games dostosuje Unreal Engine 3 dla Qualcomm

 

Amerykański potentat Qualcomm zlecił bydgoskiej firmie modyfikację silnika Unreal Engine 3 dla swojej autorskiej technologii Snapdragon.

 

Vivid Games konsekwentnie realizuje swoją strategię i małymi krokami zbliża się do transferu swoich przychodów z modelu preemium na model free to play (F2P). Udostępnienie Real Boxing™ w wersji bezpłatnej na urządzenia iOS miało dwa cele: zwiększenie monetyzacji z mikropłatności oraz przetestowanie systemu wyświetlania reklam, co w przyszłości stanowić będzie źródło dodatkowego przychodu. – Gra jest wysoko oceniana przez graczy w sferze tzw. grywalności. Podczas akcji bezpłatny Real Boxing trafił do rankingu Top10 FREE APPS  i Top 200 BEST GROSSING w USA i wielu innych krajach, co jest  udanym wynikiem biorąc pod uwagę, że bezpłatnych gier w Apple App Store jest kilkaset tysięcy, a spółka niewiele wydała na marketing. Oczywiście taka liczba pobrań przekłada się na wpływy z mikropłatności. Rozważamy teraz przeprowadzenie podobnej akcji w wersji na urządzenia z systemem Android – mówi Jan Chichłowski, Brand Manager odpowiedzialny za markę Real Boxing w Vivid Games.

Właśnie urządzenia z systemem Android to kolejny strategiczny rynek dla Vivid Games. Świetnie wpisuje się w to podpisana przez Vivid Games umowa o współpracy ze spółka Qualcomm, amerykańskim potentatem specjalizującym się od 30 lat w komunikacji bezprzewodowej. Zgodnie z nią, bydgoska firma dokona modyfikacji w silniku Unreal Engine 3 aby w pełni wykorzystywał możliwości technologii Snapdragon wykorzystywaną w urządzeniach mobilnych z systemem Android. W przyszłości do silnika Snapdragon dostosować będzie można gry Real Boxing™ bądź Godfire™ oraz inne co pozwoli uzyskać znaczące wsparcie marketingowe od firmy Qualcomm.

Podpisanie umowy z tak renomowaną firmą potwierdza pozycję spółki i rozszerza możliwości dystrybucyjne i marketingowe. Procesory Qualcomm używane są w ponad połowie urządzeń z systemem operacyjnym Android na świecie. Otwiera to przed Vivid Games nowe możliwości dystrybucji oraz daje wsparcie marketingowe. Osiągniecia ze zmodyfikowanym silnikiem pod technologię Snapdragon zostaną pokazane na konferencji Uplinq w USA. Umowa wpisuje się również w strategię spółki w obszarze ekspansji na rynki azjatyckie, gdzie dominują urządzenia Android’owe.- podkreśla Jarosław Wojczakowski, Wice Prezes Zarządu i Dyrektor Produkcji w Vivid Games.

Jeszcze w tym kwartale na Androidzie zadebiutuje najnowsze dziecko Vivid Games- Godfire™: Rise of Prometheus. Wcześniej jednak (na przełomie lipca/sierpnia) pojawi się pierwsza aktualizacja gry na urządzenia wykorzystujące iOS. Wersja 1.1. uwzględniać będzie uwagi graczy i zawierać szereg nowych funkcjonalności, m.in. ulepszone, bardziej dynamiczne animacje postaci. Dzięki temu cały gameplay przyśpieszy, a gracze będą mogli skorzystać z nowego poziomu  – survivalu oraz zmierzyć się z nowego rodzaju przeciwnikami korzystając z dodatkowej broni. Grę uatrakcyjni również nowa funkcja  „everyplay” (komunikator umożliwiający dzielenie się na żywo grą między użytkownikami), która pobudzi komunikacje „wirusową”.