18 Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej na Podlasiu

Z przyjemnością informujemy, iż tegoroczna edycja Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej zaplanowana w dniach 8-9 września 2021 r. gościć będzie w sercu Podlasia – Białymstoku. Województwo podlaskie jest niekwestionowanym centrum polskiej branży mleczarskiej, co stwarza niepowtarzalny anturaż do rozmów o mleczarstwie. Z nieukrywaną satysfakcją przyjęliśmy także decyzję Zarządu Województwa Podlaskiego o zaangażowaniu w organizację Forum jako Partner strategiczny. Czujemy się wyróżnieni faktem, że  przy okazji cieszącego się ogromnym zainteresowaniem sektorowego wydarzenia, będziemy mieli szansę na zaprezentowanie niezwykłego klimatu i atutów naszego regionu uczestnikom nie tylko z kraju, ale też z różnych zakątków świata. Mamy nadzieję, że województwo podlaskie wywrze na nich niezapomniane wrażenie, co przyczyni się do jego promocji wśród  gości Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, a także zachęci do odwiedzania go. Wierzymy, że umocni to postrzeganie województwa podlaskiego jako atrakcyjnego zarówno gospodarczo, jak i miejsca niezastąpionego do odpoczynku.

Sektor mleczarski jest branżą, która jak wiele innych została w ostatnim okresie wystawiona na próbę nie tylko przez ogarniającą cały świat pandemię, ale także przez nowe regulacje prawne. Należy tu wymienić przyjęty przez Unię Europejską Europejski Zielony Ład czy ciągle nie do końca określone warunki Brexitu. Kwestią nurtującą branżę jest także wpływ nieuczciwych praktyk handlowych na ideę spółdzielczości. Do udziału w 18 edycji Forum zaprosiliśmy wielu ekspertów z całego świata, którzy podczas prelekcji przybliżą problematykę tych zagadnień. Swoje uczestnictwo w konferencji potwierdzili m.in. Janusz Wojciechowski – Europejski Komisarz do spraw Rolnictwa, Carolien Spaans – Radca Rolny w Ambasadzie Królestwa Niderlandów w Warszawie, Marie-Christine Le Gal – Radca Rolny w Polsce, na Węgrzech, Litwie, Łotwie i w Estonii, Friedemann Kraft – Radca Rolny w Ambasadzie Niemiec w Warszawie, Aleksander Anton – Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy – EDA, Ramon Armengol – Prezydent COGECA, Pekka Pesonen – Sekretarz Generalny Copa-Cogeca i wielu innych, co świadczy o wyjątkowym charakterze Forum, jego wartości merytorycznej i jakości.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa podczas 18 edycji konferencji. Jest to znakomita okazja do spotkania z najważniejszymi osobami związanymi z funkcjonowaniem całego sektora mleczarskiego w Polsce, Europie i na świecie. Gorąco zapraszamy do kontaktu: biuro@forum-mleczarskie.org