Światowy Dzień Cukrzycy

14 listopada przypada Światowy Dzień Cukrzycy, która jest określana mianem epidemii – liczba chorych na cukrzycę lawinowo rośnie. W 1980 roku na świecie było 153 mln cukrzyków. Dzisiaj jest ich już 371 mln. Według prognoz w 2030 roku na Ziemi będzie żyć już 550 mln diabetyków.

Misją Centrum Medycznego Synexus jest edukacja pacjentów w zakresie profilaktyki i zdrowego odżywiania. Prowadzimy akcje bezpłatnych badań profilaktycznych i wykłady prozdrowotne.

W związku ze zbliżającym się świętem proponujemy Państwu przygotowanie specjalnego menu dla diabetyków w dniu, kiedy najwięcej mówi się o cukrzycy. Dieta w tej chorobie jest wymagająca, jednak rozsądne i precyzyjne komponowanie składników pozwala czerpać z kuchni wiele przyjemności osobom chorującym na cukrzycę.

Specjalnie na tą okazję dietetyk Natalia Czech z Centrum Medycznego Synexus, skomponowała zestaw dań specjalnie dla diabetyków. Będzie nam miło, jeśli 14 listopada, w Światowy Dzień Cukrzycy, nasze przepisy posłużą jako inspiracja w Państwa kuchni i przygotują Państwo dania specjalnie dla osób chorych na cukrzycę.