Wypowiedź: Robert Chmielewski, lekarz medycyny estetycznej
Współczesna medycyna regeneracyjna oparta jest przede wszystkim na wykorzystaniu autologicznego materiału pacjenta. Technika ACA (autologiczny koncentrat tkanki tłuszczowej) stanowi proste i szybkie rozwiązanie do pobierania i przetwarzania materiału niejednorodnego, jakim jest tkanka tłuszczowa. Terapia ACA SVF opiera się na połączeniu komórek macierzystych pozyskanych z tłuszczu pacjenta wraz z osoczem bogato płytkowym o wysokim stężeniu. Celem tej krótkiej terapii jest silna regeneracja skóry na wszystkich jej poziomach.
Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości tłuszczu oraz krwi pacjenta (komórki macierzyste). Następnie tłuszcz jest odwirowywany w obiegu zamkniętym w specjalnym urządzeniu, który odseparowuje najcenniejsze jego składniki. Całość odbywa się bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym.
Efekt zabiegu jest natychmiastowy, zmarszczki ulegają wygładzeniu, ponieważ składniki takie jak fibryna zaczynają wypychać tkanki znajdujące się nad nią. Zaraz po iniekcji rozpoczynają się bardzo silne procesy naprawcze, które trwają do czasu osiągnięcia pełnej rewitalizacji obszaru objętego zabiegiem.
Na zabiegi medycyny estetycznej decydują się również panowie, którzy narzekają na brak owłosienia, np. łysienie. Wówczas przeszczepione zostają z różnych części ciała włosy np. z pleców na głowę, a wszystko po to, by mieć piękną fryzurę bez prześwitów.
Wiele kobiet korzysta z zabiegów, które rozwiązują problemy ciężkich opuchniętych nóg, usprawnią krążenie, pomagają zapobiegać tworzeniu się zmian zastoinowych w KKD oraz zapobiegają chorobie zakrzepowej. Tego rodzaju zabiegi polecane są szczególnie dla osób wykonujących pracę w trybie siedzącym bądź stojącym, które są w sposób szczególny narażone na zmiany naczyniowe