Loading the player ...

Wypowiedź: Marcin Polczyk, założyciel i trener w Academia Gorila

Sztuki walki przez dłuższy czas były kojarzone z mężczyznami – kobiety zawsze widziane były jako delikatne istoty, zupełnie niepasujące do brutalnych sportów takich jak boks, Muay Thai czy Brazylijskie Jiu Jitsu. Jednak coraz częściej w mediach społecznościowych aktorki, modelki oraz inne gwiazdy dodają zdjęcia z tego typu treningów. Czy rzeczywiście kobiety w większym stopniu i odważniej wybierają taki rodzaj aktywności? Jakie płyną z tego korzyści?   

„Zdecydowanie możemy zaobserwować zwiększone zainteresowanie płci pięknej sportami walki. Wydaje mi się, że jest taka jakaś koniunktura dbania o zdrowie i sztuki walki oferują w przeciwieństwie do siłowni  oraz zajęć fitness dużo ciekawsze spędzanie tego czasu, który poświęcamy na aktywność z jednoczesnym nabyciem realnych umiejętności.” mówi newsrm.tv Marcin Polczyk, założyciel i trener w Academia Gorila.

Sztuki walki kuszą również zamianami jakie zachodzą w naszym ciele. Duża intensywność treningów sprawia, że sylwetka rozwija się proporcjonalnie, nasza kondycja poprawia się, a temu wszystkiemu towarzyszy redukcja wagi.  Co więcej, uczymy się bronić, jednak jak mówi Marcin Polczyk to nie powinna być nasza główna motywacja jeżeli chodzi o rozpoczęcie swojej przygody ze sztukami walki.

Trenowanie takiego rodzaju sportu daje korzyści nie tylko, jeżeli chodzi o sylwetkę. Dzięki  ćwiczeniom stajemy się bardziej pewni siebie, co przekłada się na nasze codzienne życie. Czujemy się lepiej i pewniej w pracy, w kontaktach ze znajomymi, czy po prostu idąc ulicą.

Jak się przygotować do takich treningów? „Najważniejsze jest mocne postanowienie, czyli, żeby za długo nie chodzić wokół tego, nie czaić się, nie czekać na dobrą okazję, tylko po prostu trzeba się wziąć za siebie i przyjść, a potem to już wszystko samo idzie” przekonuje Marcin Polczyk.